SON DAKİKA

ABDULLAH GÜL’ÜN AKRABALARINA DAVA

Tema Teknik adlı şirketin ortaklarına sahte belge kullanarak vergi kanununa muhalefetten dava açıldı. Dava açılan şirketin ortakları arasında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yakın akrabası da var.

Bu haber 26 Kasım 2020 - 1:59 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

OdaTV’nin haberine göre; Tema Teknik, inşaat, elektrik ve mekanik sistemler alanında proje, mühendislik, müşavirlik ve taahhüt hizmetleri veren bir şirketti. 2007 yılında, 3 ortak tarafından kuruldu: Hacı Murat Gülcan, Ali Ekrem Tekelioğlu, Sefa Özçelik. Ortaklardan Gülcan’ın iddiasına göre; kendisi dışındaki iki ortağın arkasında başkaları vardı.

Ali Ekrem Tekelioğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ablasının ve eniştesi Mehmet Tekelioğlu’nun oğluydu.

Gülcan “Ortaklardan Ali Ekrem aslında Gül Ailesi’ni temsilen ortaktır. Gül Ailesi firmanın gizli ortağıdır” diyordu. 

Diğer ortak Sefa Özçelik ise, Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Devlet Denetleme Kurulu (DDK) Üyesi Abdurrahman Özçelik’in oğluydu. Baba Özçelik bu göreve, Abdullah Gül tarafından 2012 yılında getirildi. Abdullah Gül, bugün Sakarya Üniversitesi’nin çekirdeğini oluşturan akademide asistanken, öğrencilerinden biri de yıllar sonra DDK’ya atayacağı Abdurrahman Özçelik’ti.

Bu “gizlenen” iddiaların sahibi, diğer ortak Hacı Murat Gülcan ise FETÖ üyeliği ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanuna Muhalefet dahil birçok suçlamayla tutuklandı. Ceza aldı, daha sonra tahliye edildi.

Abdullah Gül’e yakınlığıyla bilinen eski AKP milletvekili Tevhid Karakaya Ailesi’ne ait İKK Gıda Limited ŞTİ vardı. Ve FETÖ’den cezalandırılan Gülcan, ortaklarının naylon faturalar karşılığında bu şirkete büyük miktarda nakit aktardığı suçlamasını da yapmıştı.

Vergi müfettişleri bu iddiaları inceledi, rapor hazırladı. Ve gördüler ki; suçlamalar doğruydu; üç önemli isim de sahte faturalar hazırlamıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın üç ortak hakkında hazırladığı iddianamenin davası görülecek. Bakalım, 26 Ocak 2021’de İstanbul 34. Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlayacak duruşmalarda neler ortaya çıkacak…

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!