SON DAKİKA

ABD’NİN PLANLARINI SURİYE’DEKİ S-300 FÜZELERİ BOZUYOR

ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’in S-300 hava savunma sistemlerinin Suriye’ye konuşlanmasından endişe duydukları açıklamasını değerlendiren Rus uzman Andrey Koşkin, S-300’lerin ABD’nin Suriye’deki planlarını bozduğunu dile getirdi.

Bu haber 08 Kasım 2018 - 0:19 'de eklendi.

Plehanov Rusya Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Sosyoloji Bölümü Başkanı Koşkin, Sputnik’e açıklamasında, bu konuyla ilgili şu yorumda bulundu:

“Belli ki ABD’nin askeri yöneticileri ve politikacıları, S-300’lerin Suriye’deki Rus askerleri güvenli bir şekilde koruyacağını ve Ortadoğu’daki askeri, politik ve jeopolitik ilişkilerin tüm konfigürasyonu üzerinde ciddi etkisi olacağını yeni yeni anlamaya başladı.

Elbette S-300’ler, İsrail askerlerinin Suriye topraklarındaki eylemleri için ciddi bir engel. Ama esas olarak Amerikalıların planlarını bozuyor. S-300 sevkiyatı İsrail ve ABD’deki sıcak kafalar için soğuk duş. Aynı zamanda, Suriye’deki savaştan barış aşamasına geçişe izin verecek istikrarlı ilişkilerin inşa edilmesi yönünde Şam’a ve garantör ülkelere büyük bir yardım”.

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!