SON DAKİKA

ABD, UDEYD HAVA ÜSSÜ’NDEKİ ASKERİ VARLIĞINI ARTIRIYOR

Katar’da açıklamalarda bulunan ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Suudi Veliahtı ile Kaşıkçı cinayetini işleyenlerin sorumlu tutulacağına dair görüşmelerin süreceği mesajı verdi.

Bu haber 13 Ocak 2019 - 20:16 'de eklendi. 39

Ortadoğu turunun bir sonraki ayağı olan Suudi Arabistan ziyareti öncesi açıklamalarda bulunan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’dan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetini işleyen kişilerin ‘sorumlu tutulmasını’ isteyeceklerini söyledi.

Pompeo, Katar’ın başkenti Doha’da mevkidaşı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman el Sani ile bir araya geldi. İkili, görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Pompeo, “Veliaht Prens ve diğer yetkililerle cinayeti işleyenlerin hesap vereceğinin teminatı konusunu görüşmeye devam edeceğiz” dedi.

ABD, UDEYD HAVA ÜSSÜ’NDEKİ VARLIĞINI ARTIRIYOR

Öte yandan Pompeo, Katar ile ‘ABD’nin emniyeti için kilit önemdeki’ El Udeyd Hava Üssü’ndeki askeri varlığın artırılması konusunda anlaştıklarını duyurdu. Katar ve ABD’nin Irak ve Afganistan dahil bölgedeki diğer sorunların çözülmesi hususunda ortak çalıştığını söyleyen Pompeo, “Katar, ABD’nin 13 bin askerini ağırlıyor ve bu nedenle Katar’a minnettarız” ifadelerini kullandı. Pompeo, sözlerine şöyle devam etti: “Katar ile El Udeyd Hava Üssü’ndeki varlığımızın artırılması hususunda mutabakata vardık. Katar, ABD’nin terörle mücadele çabalarını güçlendiriyor ve IŞİD ile mücadelede önemli bir üye.”

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın