SON DAKİKA

ABD Dışişleri Bakanı Blinken’den Rusya’ya Ukrayna Tehdidi!

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ukrayna ile Rusya arasındaki gerilime ilişkin açıklama yaptı.

Bu haber 01 Aralık 2021 - 19:30 'de eklendi.
Abone ol

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken yaptığı açıklamada  “Ukrayna’ya karşı daha fazla saldırgan davranması durumunda Rusya’ya ağır bedeller ödetmeye hazırız” dedi.

ÇAVUŞOĞLU İLE BLINKEN LETONYA’DA GÖRÜŞTÜ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken ile ikili ve bölgesel konuları ele almak üzere Letonya’nın başkenti Riga’da bir araya geldi.

Çavuşoğlu ve Blinken, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’nın yapıldığı Atta Kongre Merkezi’nde görüştü.

Toplantı öncesinde gazetecilere açıklama yapan Çavuşoğlu, Blinken ile tekrar görüşmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çavuşoğlu, görüşecekleri birçok konu bulunduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden’ın Roma’da yaptıkları görüşmede ele alınan konular ve alınan kararlar hakkında devam niteliğinde bir görüşme yapacaklarını aktardı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Çavuşoğlu, iki NATO müttefiki olarak ikili ilişkiler ile Ukrayna, Libya, Suriye, Afganistan gibi bölgesel konular hakkında görüş alışverişi yapacaklarını bildirdi.

Blinken da iki müttefik ülke olarak birçok konuyu ele alacaklarını belirterek, NATO müttefikleri olarak dün ve bugün Riga’da Ukrayna’daki ve çevresindeki durumu, Batı Balkanları ve Kafkasya’yı görüştüklerini aktardı

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!