SON DAKİKA

59 İL BAŞKANINDAN ORTAK AÇIKLAMA!

Aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir’in de bulunduğu CHP’li 59 il başkanı ortak basın toplantısında olağanüstü kurultay sürecine ilişkin açıklama yaptı. Kurultay tartışmasının doğru bulunmadığının belirtildiği açıklamada, ‘İhtiyacımız olan kurultay değil, birlik içinde bu karanlık süreçten çıkabilmektir’ denildi. Açıklamaya, CHP PM Üyesi Gaye Usluer’den yanıt geldi.

Bu haber 26 Temmuz 2018 - 13:23 'de eklendi.
Abone ol

CHP’li 59 il başkanı, Ankara’daki basın toplantısında ortak açıklama yaptı. İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 81 il başkanına çağrıda bulunduklarını, açıklamaya ise 59 il başkanının katıldığını duyurdu. Açıklamada, olağanüstü kurultay tartışmalarının doğru olmadığı vurgulandı.

İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun açıklaması:

İl Başkanları üzerine düşen sorumluluk nedeniyle her zaman bir araya gelebilirler. Bizler il başkanları olarak ortak basın açıklamamızı okuyacağız. Şunu ifade etmek isterim. İl Başkanları olarak kamuoyunda bir spor yarışmasına dönen, kötü yönetilen bir sürece ortak olmama adına herhangi bir skor vermek üzere gelmedik. İl Başkanları örgütün her zaman sesine, sözüne ses veren kişilerdir.

“KURULTAY TARTIŞMASI DOĞRU DEĞİLDİR”

Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, ortak açıklamayı okudu:

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Ülkemiz geriye gitmiştir. Denge ve denetim mekanizmaları bütünüyle yok edilmiştir. Partimizi olağanüstü kurultaya götürmek sadece tek adam rejimini mutlu edecektir. Olağanüstü kurultay için başlatılan imza süreci partimize zarar vermektedir. Kurultay tartışmalarının imza skoruna dönüştürülerek kamuoynuda yapılmasını doğru bulmuyoruz. Daha seçim sonuçları analiz edilmeden bir olağanüstü kurultay tartışması yapılması doğru değildir. İhtiyacımız olan kurutlay değil, birlik içinde bu karanlık süreçten çıkabilmektir.

İLK YANIT GELDİ! USLUER: İL BAŞKANLARININ İRADESİ DELEGENİN ÜZERİNDE DEĞİLDİR

CHP PM Üyesi Gaye Usluer, Habertürk TV’de yaptığı açıklamada, “1 ayda seçim analizini niye yapamadık? Neleri yapmamız gerektiği, neleri değiştirmemiz gerektiği konusunda yol haritamızı belirlememiz gerekir. İl başkanları delegelerin üzerine açıklama yapamazlar. Yarısı kurultay delegesi olmayan il başkanlarının iradesi delegelerinin üzerinde değildir. Hegamonya açıklamasıdır. Bu kurultayın yapılmama isteği, mevcut hegamonik yapının bozulmaması isteğidir. Bizler değişime daha açık, değişimden korkmayan kişileriz. Bu açıklamanın gerçeği dile getirmekten ziyade, mevcut yönetimin bozulmaması içindir” dedi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR