SON DAKİKA

3 partiden ‘Kudüs’ çağrısı

Meclis Genel Kurulu’nda AKP, CHP ve MHP grupları ‘Kudüs’ü Bağımsız Filistin Devleti’nin başkenti olarak tanımaya davet

Bu haber 13 Aralık 2017 - 23:39 'de eklendi. 77

Meclis Genel Kurulu’nda AKP, CHP ve MHP grupları “Kudüs’ü Bağımsız Filistin Devleti’nin başkenti olarak tanımaya davet ediyoruz” ortak çağrısında bulundu

Habertürk’ün haberine göre, “Kudüs, üç semavi din için de hakkaniyet temelli özgürlüğü ve barışı arayan Ortadoğu’nun yüreğidir” ifadeleri ile başlayan bildiride, “Kudüs’ün dünya esenliğinin göz bebeği şehri” olduğu belirtildi. Kudüs’le ilgili olarak Birleşmiş Milletler kararları da metinde hatırlatıldı.

ABD’nin yaklaşımının bölgede bir dizi tehlikeli gelişmeyi tetikleyeceği uyarısında bulunulan bildiride, “Halen Filistin sorununu çözmek için gösterilen barışçıl çabalar bu girişim karşısında muhakkak darbe alacak, Ortadoğu’da bir dizi istrikrarsızlık yaşanacaktır” ifaleri yer aldı.

“TÜM DÜNYAYA ÇAĞRI”

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta imzasıyla sunulan metinde, tüm dünya devletlerine çağrıda bulunularak “1967’de belirlenen ve halen işgal altında bulunan Doğu Kudüs’ü Bağımsız Filistin Devleti’nin başkenti olarak tanımaya davet ediyoruz” denildi.

İşte o çağrı metni:

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın