3 Baraj Doluluktan Alarm Vermeye Başladı!

İstanbul’da geçtiğimiz günlerde etkili olan yağışların etkisiyle Ömerli, Büyükçekmece ve Alibey barajlarındaki su seviyesi maksimum seviyeye yaklaştı. Valilikten yapılan açıklamada yükselme devam ederse kontrollü tahliye yapılacağı duyuruldu.

3 Baraj Doluluktan Alarm Vermeye Başladı!
Yayınlama: 01.04.2022
Düzenleme: 01.04.2022 00:15
0
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde kar yağışının etkisi altına girdiği İstanbul’da barajlar bu kez doluluktan alarm vermeye başladı. İstanbul’da Ömerli, Büyükçekmece ve Alibey barajlarındaki su seviyesi maksimum seviyeye yaklaştı.

Valilik, su seviyesinin yükselmeye devam etmesi durumunda barajlardan kontrollü olarak su tahliyesi yapılacağını açıkladı.

 Barajlardan Kontrollü Olarak Su Verilecektir”

İstanbul Valiliği, barajlardaki su seviyesinin maksimum seviyeye yaklaştığını ve yükselmeye devam etmesi halinde barajlardan kontrollü olarak su tahliyesi yapılacağı duyuruldu.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada “Devlet Su İşleri 14. Bölge Müdürlüğü’nce Büyükçekmece, Ömerli ve Alibey Barajlarındaki su seviyesinin maksimum seviyeye yaklaştığı bildirilmiştir. Su seviyesinin yükselmeye devam etmesi halinde, barajlardan kontrollü olarak su verilecektir” ifadelerine yer verildi.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı