SON DAKİKA

1500 TÜRK, YUNAN ADALARINDA MAHSUR KALDI

Bodrum’dan Yunanistan’ın Leros Adası’na giden 120 tekne ve bin 500 kişi fırtına nedeniyle adada mahsur kaldı.

Bu haber 26 Ekim 2018 - 2:59 'de eklendi. Son Güncelleme26 Ekim 2018 - 14:17
Abone ol

Bodrum’da düzenlenen The Bodrum Cup Yelken Yarışları’na katılan bin 500 kişi Yunan adasında mahsur kaldı. Akşam saatlerinde Bodrum’a dönecek olan yarışmacılar fırtınanın 90 km hıza ulaşması nedeniyle Leros Adası’ndan hareket edemedi. 120 yelkenli teknenin katıldığı bin 500 yarışmacının bulunduğu Bodrum Cup Yelken Yarışları bir gün ertelendi.

Teknelerle Leros Limanı’na yanaşan yarışmacıların gün boyu eğlenceli vakit geçirdikleri öğrenildi. Bir gün daha Leros’ta konaklayan teknelerin yarın Leros – Gümüşlük, daha sonra da Gümüşlük – Bodrum etabını tamamlayacakları aktarıldı.

The Bodrum Cup’un kurucu Başkanı Erman Aras, Leros Adası’nda kaldıklarını ifade ederek “Yarışların 3’üncü ayağı Leros – Datça, Körmele etabı rüzgar nedeniyle yapılamadı

60 mil hızla esen rüzgar (90 km hız) şiddeti nedeniyle yarışmacılar şehrin tadını çıkardılar. Sabah saat 10.00’da Leros – Gümüşlük etabı yapılacak” dedi.

Fırtına nedeniyle yarışın Leros ile Datça-Körmen, Körmen ile Bodrum Kissebükü ve son gün de Kissebükü-Bodrum arasında yarışlar iptal edildi.

ORGANİZASYON KOMİTESİ BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Bodrum’dan Yunanistan’ın Leros Adası’na giden 1500 kişilik kafilenin fırtına nedeniyle adada zor anlar yaşadığı iddiasına The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal’dan yalanlama geldi. Uluslararası Deniz Festivali American Hospital The Bodrum Cup yarışları devam ederken, Bodrum’dan Leros Adası’na geçen kafilenin yaşanan hava olayları nedeniyle mağduriyet yaşadığı iddia edildi ancak Uysal bu iddiların gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, “Tekneler güvende, seyir yapanlarla birlikte yaklaşık 2 bin kişiyiz ve şu an durumumuz gayet iyi, keyfimiz yerinde. Şu an herkes yemekte. Nevalemiz, sağlık aletlerimiz her şeyimiz var. Sadece hava şartlarından dolayı yarın Datça yerine Gümüşlük’e hareket edeceğiz. Burada bir gün kalınacak. Yarın hava şartlarının daha iyi olmasını bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

GÜMÜŞLÜK’E HAREKET EDECEK

24 Ekim’deki Yalıkavak Marina – Leros etabının tamamlanmasının ardından kafile bu bölgede konaklarken, sert rüzgar nedeniyle Datça etabı iptal edildi ve yeni rotanın Gümüşlük olduğu kaydedildi. Kafile, Leros – Gümüşlük etabı için yarın Gümüşlük’e hareket edecek.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!