SON DAKİKA

15 TEMMUZ ANMALARINDA ŞOK İDDİA

Bu haber 12 Temmuz 2017 - 16:59 'de eklendi.

Suriye’de örgüt saflarında çatışmalara giren kişilerin, kendilerini ‘tebliğci‘ olarak adlandırdıkları açıklandı.

Tüm yurtta olduğu gibi İzmir’de de 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde bir dizi etkinlikler yapılacak. Ancak bu etkinlikler sırasında terör örgütü IŞİD’in saldırı hazırlığı yaptığı bilgisini edinildi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine kent merkezinin yanı sıra Torbalı ve Menemen ilçeleriyle Hatay ilinde operasyon yaptı, 22 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin evlerindeki aramalarda çok sayıda dijital doküman, terör örgütüne ait bayrak, flama ile eylemde kullanılmak üzere av tüfeği, 7.65 çapında ruhsatsız tabanca, 2 kurusıkı tabanca ele geçirildi.

İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirilen şüphelilerin, Suriye’de terör örgütü saflarında çatışmalara girdikleri, ayrıca kendilerini tebliğci olarak isimlendirdikleri belirtildi.

KİM BU TEBLİĞCİLER

Pakistan orijinli Tebliğciler Cemaati, İstanbul Sultançiftliği’ndeki Selam Mescidi‘ni merkez olarak kullanırlar. Üyelerinin çoğu ya El Kaide tezgahlarından çıkmış ya da bir süre sonra El Kaide’ye katılmıştır.

Türkiye’nin birçok yerinde tebliğ yaparlar. Yani kendilerine göre insanları İslam’a çağırırlar. Bunun adına da kendi aralarında “cor” diyorlar.

Sadece Türkiye’de değil, Almanya ve Hollanda başta olmak üzere, yurtdışındaki Türklere de ‘cor’ yaptıkları biliniyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!