SON DAKİKA

‘Zübeyde Hanım’ın büstü kayboldu’

Zübeyde Hanım’ın büstünün kaybolduğu Haliç Postası’nın Twitter adresinden duyuruldu.

Bu haber 30 Ağustos 2017 - 11:36 'de eklendi. 93

Zübeyde Hanım’ın büstünün kaybolduğu Haliç Postası’nın Twitter adresinden duyuruldu. Hesaptan İBB Beyazmasa’ya “Haliç Metro Köprüsü altındaki parkta yer alan, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın büstü nerede?” diye soruldu.

Alibeyköy tramvay inşaatı dolayısıyla şantiye haline gelen parktaki büst, kısa süreye kadar yerindeydi. Hesaptan yaklaşık 10 gündür büstün yerinde olmadığı, ancak kaidenin hala durduğuna yönelik bilgi paylaşıldı.

#Unkapanı, #Haliç Metro Köprüsü altındaki parkta yer alan, #Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın büstü nerede? @ibbBeyazmasa yanıt bekliyoruz. pic.twitter.com/f7JQmFVPYX

— Haliç Postası (@HalicPostasi) August 28, 2017

​Bakımsız bir halde bulunan büstün yer aldığı parkın etrafı şantiye dolayısıyla geçen ay kapatılmış. Suriyeli göçmenler kapatılan parkta yatmaya başlamıştı. “Bir yandan başıboş kalmış şantiye sahası, diğer yandan tekinsiz bazı gruplar bu parkı doldurmuş durumdaydı. Olan, Zübeyde Hanım büstüne oldu!” açıklaması yapılan hesap alanla ilgili de bazı görseller paylaştı.

Bir yandan başıboş kalmış şantiye sahası, diğer yandan tekinsiz bazı gruplar bu parkı doldurmuş durumdaydı.Olan, Zübeyde Hanım büstüne oldu! pic.twitter.com/MqvqYFzCsf

— Haliç Postası (@HalicPostasi) August 28, 2017

​KAİDEDEKİ YAZILAR DA SİLİNMİŞ

Büstün 2008’de çekilen fotoğrafında, kaidelerin üzerinde ‘Türk kadını sana minnettardır’ yazdığı, ancak daha sonra bu yazıların da silindiği görüldü.

Konuyla ilgili gazeteci-yazar Yazgülü Aldoğan da dahil olarak, İBB’ye büstün nerede olduğunu sordu. İBB’nin Twitter hesabından ise şu cevap verildi: “Beyazmasa Çözüm Ekibi tarafından gereğinin yapılması için yetkili birimlere iletilmiştir. Bu doğrultuda, ilgili birimlerden gelecek olan cevap tarafınıza en kısa süre içerisinde iletilecektir. Konuyu bizimle paylaştığınız için teşekkür eder, huzurlu günler dileriz.”

“*”

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür eder, huzurlu günler dileriz.

>>#K14563904384 pic.twitter.com/GBsEzAoA8j

— İBB Beyazmasa (@ibbBeyazmasa) August 29, 2017

 

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın