SON DAKİKA

Zeybekci: Kurlarla oyun oynuyorlar, geçecek

Zeybekci, partisinin Çal ilçe teşkilatı olağan kongresinde, bugün teşkilatın ve milletin verdiği bayrakla görev yaptıklarını, yarın ‘bırak’ dediklerinde bayrağı sahibine devredeceklerini söyledi.

Bu haber 02 Aralık 2017 - 17:54 'de eklendi. 67

Zeybekci, partisinin Çal ilçe teşkilatı olağan kongresinde, bugün teşkilatın ve milletin verdiği bayrakla görev yaptıklarını, yarın ‘bırak’ dediklerinde bayrağı sahibine devredeceklerini söyledi.

‘KURLA İLGİLİ SPEKÜLASYON OLDUĞUNU HEP SÖYLEDİK’

Döviz kurları üzerinde de spekülasyonların olduğuna işaret eden Zeybekci, “Kurlarla oyun oynuyorlar, geçecek bunlar. Bugüne kadar kurla ilgili hep spekülasyon olduğunu söyledik. Türkiye’nin kısa vadeli hem özel sektör hem de devletin borçlarına baktığınız zaman bir yıl boyunca tüm borçlarını hiçbir şey olmasa ödeyecek kadar rezervi var. Ekonomi Bakanı olarak biz söylüyoruz bunu. Endişe edecek hiçbir şey yoktur. Ama birileri spekülasyon amacıyla tabii ki içeride ve dışarıda oynanan oyunların da etkisiyle oyun oynamaya çalışıyorlar.” dedi. 

‘TÜRKİYE, 15 YILDIR DESTAN YAZIYOR’

‘Gezi eylemleriyle başlayan 17-25 Aralık ile devam eden olayların yeniden sahneye konulduğunu’ savunan Zeybekci, “Aynı konular, aktörler, sistem, rakam ve hedef… Hepsi aynı. Çünkü biliyorlar. Türkiye’nin bugüne kadar 15 yıllık bu hizmet destanını yazan, namerde muhtaç olmayacak noktaya getiren liderini hak ettiler mi gerisi kolay. Düşmanın oklarının hedefindeki hak ve doğrudur. Biliyorlar, onu hallettikleri zaman gerisi kolay” diye konuştu.

‘NASIL ERDOĞAN’A BAĞLARIZ, ONUN PEŞİNDELER’

“Bir komedi sergiliyorlar şimdi Amerika’da, mahkeme tiyatrosu” diyen Zeybekci, sanık olarak alıp tanık olarak ortaya çıkarttıkları Rıza Sarraf’ın ifadelerinde İran’a ambargo ve yaptırım konularının geçmediğini, Türkiye’de ne yaptığı, kiminle görüştüğü gibi konuların öne çıktığını söyledi.

Zeybekci şöyle devam etti: 

“Hani Amerika yaptırımlarıydı, İran’dı. Türkiye’nin o işin içinde karnını ve başını ağrıtacak hiçbir şeyi yoktur. Ama ne yapıp ne edip, nasıl dolaştırıp bu işi AK Parti’ye ve Recep Tayyip Erdoğan’a bağlarız onun peşindeler. Bu tiyatro Türkiye için, Türkiye’ye karşı oynanan bir oyundur. 

17-25 Aralık’ta başlanan tiyatronun bu tarafta oltasına takılan yine CHP. Bunların geçmişlerini biliriz biz. Nelerini, ne halt ettiklerini ve nereden geldiklerini biliriz. Bu oyunlara, bu tuzaklara düşmeyeceğiz. Bunların istedikleri belli. Bunlar kurallarını koydukları, yönettikleri Türkiye’yi istiyorlar. Bunlar 2002 yılındaki gibi toplanan 100 liralık verginin 87 lirasını faiz olarak alıp götürmek istiyorlar. O Türkiye yok artık. O Türkiye eski Türkiye. ” 

 

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın