SON DAKİKA

Zeybekçi:Rüşvetle suçlanan Çağlayan’a sahip çıktı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Cemşit Kuçkarov ile görüşmesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bu haber 07 Eylül 2017 - 13:55 'de eklendi. Son Güncelleme7 Eylül 2017 - 20:48

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Cemşit Kuçkarov ile görüşmesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Zeybekci’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

  • Ekonomi eski Bakanı (Zafer) Çağlayan’ın Türkiye’nin çıkarları aleyhine hiçbir işlemi olmamıştır, bizim için aslolan Türkiye’nin çıkarlarıdır. Geri kalan başka ülkelerin çıkarlarına muhalefet etmiş olup olmaması bizim için pek dikkate alınacak mevzu değildir.
  • Öncelikle bu ambargoların BM kararları çerçevesinde olup olmadığına da bakmak lazım ama bu iddia sahipleri iddialarını ispatla mükelleftir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir bakanı hakkında başka bir ülkenin mahkemelerinin böyle bir iddiada bulunması birinci olarak ispatla mükelleftir, ikinci olarak da benim için mevzu bahis Türkiye’nin ve Türk milletinin çıkarlarıdır. Ben önce ona bakarım. Çok değerli bakanımızın da Türkiye’nin çıkarlarına aykırı bir hareketi herhalde hayatı boyunca hiç olmamıştır.

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, ABD’de görülen Rıza Sarraf ­davasına sanık olarak eklenmişti.

  • Almanya’nın Gümrük Birliği’nin güncellenmesini engelleme hakkı yok, bizim muhatabımız AB.
  • Almanya’nın açıklamalarını temelsiz, zeminsiz ve aceleyle söylenmiş sözler olarak kabul ediyor ve siyasi partilerin kendi görüşleri olarak görüyoruz.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ağustos ayı sonunda yaptığı açıklamada, “Türkiye ile önümüzdeki aylarda Gümrük Birliği görüşmelerini gerçekleştirebileceğimizi düşünmüyorum” demişti.

  • AB ile GB görüşmelerinde bir sorun yok, süreç devam ediyor.

RUSYA İLE DOMATES KONUSUNUN BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYORUZ

  • Rusya ile ticarette domates dışında engellenen bir tarım ürünü kalmadı, bu konunun da bir an önce çözülmesini istiyoruz.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!