SON DAKİKA

Zafer Çağlayan ve Süleyman Aslan’ın tutuklama kararı Jüri

Jüri, Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan hakkındaki yakalama kararını onadı.Önceki

Bu haber 09 Eylül 2017 - 7:38 'de eklendi. 223

Jüri, Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan hakkındaki yakalama kararını onadı.

Önceki gün New York Güney Bölgesi Savcılığı tarafından yayınlanan yeni iddianame ile birlikte eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan ile Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Levent Balkan da iddianameler içine sanık olarak girilmişti.

zafer-caglayan-ve-suleyman-aslan-in-tutuklama-karari-juri-tarafindan-onandi-347502-1.

WashingtonHatti’nın haberine göre, Çağlayan ile birlikte Aslan ve Balkan’ın hakkında da artık resmi olarak bir tutuklama kararının Jüri tarafından da onaylandığını gösteriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma sabahı yaptığı basın toplantısında Çağlayan’a karşı atılan adımı Türkiye Cumhuriyetine karşı atılan bir adım olarak gördüğünü söylemiş, Zarrab, Halkbankası ve hatta Washington’daki Rezidans önündeki kavga ile ilgili çok kötü kokuların geldiğini söylemiş, ABD yargısı tarafından alınan kararları ‘hiçbir hukuk mantığı yok’ diyerek eleştirmişti.

İşte o belge:

zafer-caglayan-ve-suleyman-aslan-in-tutuklama-karari-juri-tarafindan-onandi-347486-1.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın