SON DAKİKA

Yunanistan’a Rest: Türk Hava Kuvvetleri, Tiger Meet Tatbikatı’ndan Çekildi

Ankara’dan Atina’ya rest geldi. Türk Hava Kuvvetleri, Yunanistan’ın ev sahipliğinde yapılacak Tiger Meet Tatbikatı’ndan çekildi.

Bu haber 30 Nisan 2022 - 19:15 'de eklendi.
Abone ol

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre; Yunanistan’ın, ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Tiger Meet Tatbikatı’nın icrasına yönelik hazırladığı belgeye, Türkiye’yi hedef alan ve iki ülke arasındaki anlaşmazlık konularını istismar eden bir yaklaşımla ilaveler yaptığı tespit edildi.

Uluslararası hukuka aykırı yazımlar içeren teknik düzenlemenin değiştirilmesine yönelik Türkiye’nin ısrarlı taleplerinin Yunanistan tarafından kabul edilmemesi üzerine Türk Hava Kuvvetlerinin tatbikattan çekildiği ortaya çıktı.

9-20 MAYIS’TA YUYANİSTAN’DA GERÇEKLEŞECEK

Katılımcı ülkelerin, çağrı adı Tiger (Kaplan) olan filoları arasındaki dayanışmayı ön plana çıkarmak amacıyla her yıl farklı bir ülkede “Tiger Meet” adı altında bir tatbikat gerçekleştiriliyor.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Türkiye’nin de 2005 ve 2015 yıllarında ev sahipliği yaptığı tatbikatın bu sene 9-20 Mayıs tarihleri arasında Yunanistan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!