SON DAKİKA

YUNANİSTAN SINIRINDA HAREKETLİLİK

Yunanistan’ın Kastanyas Sınır Kapısı’nda hareketlilik yaşanıyor. Bölgeden yaklaşık 1,5 saattir aralıklarla silah sesleri duyuluyor.

Bu haber 11 Mart 2020 - 22:33 'de eklendi.
Abone ol

Halktv’de yer alan habere göre; Türkiye-Yunanistan sınırında göçmenlerin Avrupa’ya geçiş çabaları sürüyor. Bölgeden 1,5 saattir aralıklarla silah sesleri gelirken, sınırın Yunanistan tarafında hareketlilik yaşanıyor.

Türkiye tarafında ise bölgeye zırhlı araç takviyesi sürüyor. Sadece araç değil, özel harekat polisinin görev yaptığı alanlara takviye olarak komando birlikleri de girdi. Silah seslerinin yanısıra ambulansların siren sesleri de hiç eksik olmadı. Bir süre devam eden silah seslerinin ardından ikinci komando birliği de bölgeye sevk edildi.

Yunan polisi ya da askeri göçmenlere gaz bombaları ve tazyikli suların yanısıra plastik mermilerle müdahale ederken zaman zaman gerçek mermilerin de kullanıldığı gelen haberler arasında. Sınırı geçmeye çalışan göçmenlere Yunanistan tarafından müdahale edildiği düşünülüyor.

Yaklaşık iki saat önce de F-16 savaş uçakları Yunanistan sınırında devriye atmıştı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Güncelleme – 21.25 Yaklaşık bir saat önce silah sesleri kesildi. Bölgede yoğun bir gaz kokusu hâkim ancak şimdilik sular duruldu. Yaralı olup olmadığı konusunda ise henüz yapılmış bir açıklama bulunmuyor.

Kaynak: Halktv

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!