SON DAKİKA

Yunanistan, darbeci askerlerin iade talebini 3. kez reddetti

Darbe girişiminin ardından Yunanistan’a kaçan 8 darbeci asker, Türkiye’nin yeni iade talebi üzerine başkent Atina İstinaf Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarıldı.

Bu haber 16 Mart 2018 - 13:33 'de eklendi. 29

Darbe girişiminin ardından Yunanistan’a kaçan 8 darbeci asker, Türkiye’nin yeni iade talebi üzerine başkent Atina İstinaf Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarıldı. Darbecilerin kelepçeli olarak mahkemeye getirildiği görüldü.

Firari askerlerin savunmalarını yapmalarının ardından Savcı Evgenia Kivelou iade talebinin reddine yönelik mütalaa verdi.

Kivelou, iade dosyasında ‘kasten adam öldürme’ ile yeni suçlamalar bulunsa da var olan delillerin yeterli görülmediğini ifade ederek, iade talebinin kabul edilmemesi yönünde görüş bildirdi.

Savcının görüşü yönünde karar veren Atina İstinaf Mahkemesi hakimleri, Yunanistan’a kaçan darbeci askerlerin Türkiye’ye iadesine ilişkin ret kararı verdi.

Türkiye’nin iade talebi bir kez daha reddedilmesinin ardından, darbeci askerlerin sığınma başvurularına ilişkin Yunan Danıştayı’ndan kararın 4 Mayıs’ta çıkması bekleniyor.

 

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın