SON DAKİKA

YUNANİSTAN CUMHURBAŞKANI’NDAN TAHRİK: MEİS ADASI’NA GİTTİ

Yunanistan ile Türkiye arasındaki gerilim sürerken, Yunan tarafından yeni bir hamle geldi. Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulou Meis Adası’na gitti

Bu haber 13 Eylül 2020 - 17:49 'de eklendi.
Abone ol

Sözcü’de yer alan habere göre, Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulou bugün Meis adasına gitti. Kaş’ın karşısında konumlanan Meis adası, Türkiye ile Yunanistan arasında son aylarda tırmanan gerilimde sık sık gündeme gelmişti.

Kilise ziyaretinde bulunan ve askerlerle bir araya gelen Sakellaropulou’nun fotoğraflarını Yunanistan Cumhurbaşkanlığı uluslararası ajanslarla paylaştı.

MİÇOTAKIS’TEN ORUÇ RESİ VE SİLAH ALIMI AÇIKLAMASI

Oruç Reis’in bugün Antalya sahillerine dönmesi üzerine Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis bir açıklama yapmıştı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Miçotakis, “Oruç Reis’in geri dönmesi pozitif bir ilk adım. Umarım bunun devamı gelir. Biz Türkiye ile provokasyonun olmadığı bir atmosferde görüşmek istiyoruz. İki ülke arasındaki problemlerin tek çözümü diyalog olmalıdır” demişti.

“6’SI YENİ 18 UÇAK ALACAĞIZ”

Dün akşam saatlerinde savaş uçağı ve fırkateyn ile birlikte mühimmat alarak savunma bütçesini açıklayan Miçotakis, “Satın alacağımız 18 adet Dassault yapımı Rafale savaş uçağından 6’sı yeni olacak. Diğerleri az kullanılmış. Yunanistan ayrıca fırkateynlerinden dördünü yenileyecek ve 4 tane yeni fırkateyn alacak” ifadesini kullanmıştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!