SON DAKİKA

Yunan Yeni Sağ Partisi Genel Başkanı: ”Türkleri Balıklara Yem Yapacağız”

Yunan siyasetçi Failos Kranidiotis kendini bilmez bir açıklama yaptı.

Bu haber 14 Haziran 2022 - 1:40 'de eklendi.
Abone ol

Yunanistan’ın silahsız statüdeki adaları uluslararası anlaşmalara aykırı olarak silahlandırması ve AKP hükümetinin Türkiye’deki ekonomik krizi gündemden uzaklaştırma çabası nedeniyle Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilim giderek artıyor.

TÜRK KARŞITI SİYASETÇİLERİN BOYLARINI AŞAN AÇILAMALARI DEVAM EDİYOR

Yunan sol siyasetçi Aleksis Çipras gerginliğin tırmandırılmasının Yunanistan’ın çıkarlarının aleyhine olduğunu belirtse de Yunanistan’daki Türkiye ve Türk karşıtı siyasetçilerin boylarını aşan söylemlerinin ardı arkası kesilmiyor.

”BALIKLARA YEM YAPACAĞIZ”

Odatv’nin haberine göre Yeni Sağ Partisi Genel Başkanı Failos Kranidiotis, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Türkiye bize saldırırsa solcular onlarla beraber olacak. Ancak biz onları balıklara yem yapacağız” ifadelerini kullandı.

 NE OLMUŞTU?

Yunan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in ABD Temsilciler Meclisi’nde yaptığı Türkiye karşıtı konuşmanın ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yunanistan’ı sert bir dille hedef almıştı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Efes Tatbikatı’nın ardından açıklama yapan Erdoğan Atina’ya seslenerek adaların silahlandırılmasının durdurulması çağrısında bulunmuştu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR