SON DAKİKA

YUNAN ASKERLERİNDEN SINIRDAKİ MÜLTECİLERE ŞİDDET!

Türkiye’nin göçmenlerin Avrupa’ya gidişini engelleme kararını durdurmasının ardından Pazarkule Sınır Kapısı’na yönelen binlerce göçmen Yunanistan sınıra akın etti. Bazı göçmen grupları sınırdaki dikenli tellerin arasından açtıkları deliklerden Yunanistan’a geçti. Yunan sınır devriyeleri tel örgülerden geçmeye çalışan göçmenleri kadın, çocuk demeden feci şekilde dövdü, silah çekti. İşte saniye saniye o korkunç görüntüler…

Bu haber 29 Şubat 2020 - 15:41 'de eklendi.

Milliyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; Türkiye’nin göçmenlerin Avrupa’ya gidişini engelleme kararını durdurmasının ardından dün Pazarkule Sınır Kapısı’na yönelen binlerce göçmen geceyi sınırda geçirdi.

Akşam saatlerinde ise tampon bölgede bulunan bazı göçmen grupları sınırdaki dikenli tellerin arasından açtıkları deliklerden Yunanistan’a geçti.

YUNAN ASKERLERİ ŞİDDET UYGULADI

Devriye gezen Yunan askerleri farkettikleri göçmenleri durdurarak ‘Türkiye’ye dönün’ çağrısında bulundu. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu göçmenlerin direnmesi üzerine Yunan askerleri şiddet uyguladı.

SİLAHLA VURMA TEHDİDİ

Kadın, çocuk demeden göçmenleri joplarla döven ve üstünü başını yırtan Yunan askerleri bir yandan da silahla havaya ateş açtı. Yunan bir asker ‘Defolun gidin’ diyerek göçmenleri tekmeleyerek geri göndermeye çalıştı. Ayrıca komutan belindeki silahı da çıkararak göçmenleri vurma tehdidinde bulundu. Bu sırada sınırın dışında bekleyen binlerce göçmen ise protesto amaçlı Yunan askerine taş yağdırdı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!