SON DAKİKA

Yunan adasına, nüfusu kadar Türk turist geldi

Lipsi limanında demir atmak için kuyruğa giren Türk bayraklı tekneler adaya ‘bayram havası’ getirdiler.

Bu haber 02 Eylül 2017 - 14:36 'de eklendi.
Abone ol

Lipsi limanında demir atmak için kuyruğa giren Türk bayraklı tekneler adaya ‘bayram havası’ getirdiler. Aylar önceden bayram tatilinin uzunluğundan haberdar olan ada halkı Türk gemilerini ve feribotlarla gelen Türk vatandaşlarını karşıladılar.

‘TÜRK TURİSTLER ADA EKONOMİSİNE BÜYÜK DESTEK’

Bayramın ilk gününde adaya demir adatan teknelerin yüzde 80’inin Türk bayraklı olduğunu söyleyen Lipsi Belediye Başkanı Fotis Mangos, bu bayram adanın nüfusu kadar Türk vatandaşını adalarına geldiğini ifade ederek “Türk turisleri her yıl dört gözle bekliyoruz. Dostlarımız, kardeşlerimizi burada ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Türk ziyaretçilerimiz ada ekonomisi için büyük önem taşıyor” dedi.

‘EN FAZLA PARA HARCAYAN MİLLET TÜRKLERDİR’

Adadaki eski bir Osmanlı hapishanesini restorana dönüştüren Manolis Hiras, adaya gelen Türk gemileri limanda karşılayarak, dostlarım dediği Türk vatandaşlarına özel menüler hazırlıyor. Hiras, “Her bayram Türk dostlarımızla birlikte biz de bayram yapıyoruz. Dünya milletleri arasında en fazla para harcayan ve bizim lezzetlerimizden anlayan Türklerdir. Onlar bizim dostumuz ve her zaman adamızın özel misafirleridir” diye konuştu.

1 MİLYON TÜRK TURİST GİTTİ

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia, geçen yıl Türkiye’den ülkelerine 1 milyon civarında turist geldiğini açıklayarak en büyük hedefleri arasında turist sayısını karşılıklı olarak arttırmak olduğunu ifade etmişti.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR