SON DAKİKA

YPG: Afrin’de büyük bir direniş gösteririz

Türkiye’nin Suriye’nin Halep kentinin kuzeyinde yer alan YPG’nin elindeki Afrin’e yapacağı harekatla ilgili Suriye sınırına ve Suriye içerisinde askeri yığınak yaptığı belirtiliyor.

Bu haber 22 Kasım 2017 - 22:51 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Türkiye’nin Suriye’nin Halep kentinin kuzeyinde yer alan YPG’nin elindeki Afrin’e yapacağı harekatla ilgili Suriye sınırına ve Suriye içerisinde askeri yığınak yaptığı belirtiliyor.

Türkiye’nin PKK’nın Suriye kolu olarak değerlendirdiği YPG’nin elindeki Afrin’e yönelik operasyon gerçekleştirmesi bekleniyor.

Türkiye’nin desteklediği ÖSO güçlerinin Afrin’e müdahale etmek için son hazırlıklarını yaptığı belirtiliyor. YPG ve bağlı olduğu Demokratik Suriye Güçleri (DSG) de olası bir harekata karşılık Kobani, Kamışlı, Menbiç ve Haseke’den Afrin’e ağır silah ile savaşçı takviyesi yapıyor.

‘KOBANİ’DE NASIL DİRENDİYSEK AFRİN’DE DE DİRENİRİZ’

Sputnik’e konuşan Kuzey Suriye Federal Yönetimi Eş Başkanı Foza Yusuf, Afrin’e bir müdahalenin olması durumunda direneceklerini savunarak, şöyle konuştu: “Kobani’de nasıl direndiysek Afrin’de de direniriz. Siyasi ve askeri olarak tüm güçlerimiz büyük bir direniş gösterirler. Kürtler ve bütün demokratik güçler Afrin konusunda tavrını ortaya koyuyorlar.”

Konuyla ilgili Sputnik’e konuşan YPG Sözcüsü Nuri Mehmad da Afrin’e yönelik olacak hiçbir müdahaleyi kabul etmeyeceklerini ve Afrin’i koruyacaklarını vurguladı.

Mahmud, Türkiye’nin olası operasyonuna karşı Afrin’i koruyacaklarını iddia ederek, şunları söyledi: “Afrin’i koruyacağız. Meşru savunma çizgisini esas alacağız. Kendimizi savunuruz. Kurşunlara karşı kimse güllerle karşılık vermemiştir.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!