SON DAKİKA

YÖNETİMİNDE PATRONLARIN OLDUĞU VAKIF KURDULAR

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ilanına göre Yeni Sanat Vakfı kuruldu. Vakfın yönetiminde Kalyon İnşaat’ın yönetim kurulu üyesi Mehmet Kalyoncu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gibi isimler var. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, vakıf için, “AKP’nin yeni rant kapısı..” dedi.

Bu haber 07 Kasım 2020 - 0:54 'de eklendi.
Abone ol

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ilanına göre, merkezi İstanbul’da olan “Yeni Sanat Vakfı” kuruldu. Dizi yapımcısı Mustafa Fener’in, 90 bin TL mal varlığı ile kurduğu vakfın yönetim kurulu şu üyelerden oluştu:

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, eski Beyoğlu Belediye Başkanı ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, karikatürist, oyuncu ve film yapımcısı Hasan Kaçan, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan Erol Olçok’un kardeşi Arter Reklam Ajansı’nın yönetim kurulu başkanı Cevat Olçok, kamu kurumlarından aldıkları pek çok ihalelerle dikkat çeken Gürsoy Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gürsoy, Kalyon İnşaat’ın yönetim kurulu üyesi Mehmet Kalyoncu ve dizi yapımcısı Mustafa Fener.

Vakfın amacı vakıf kuruluş ilanında şöyle tanımlandı:

“Kadim medeniyetimizin yapıtaşları ve değerleriyle beslenen evrensel bir kültür sanat anlayışından güç alarak, eğitim ve üretim odaklı yaklaşımı ile Türkiye’nin kültürel sanat ekonomisine katkı sağlamak ve vakıf senedinde yazılı diğer amaçları gerçekleştirmek”.

“AKP’NİN YENİ RANT KAPISI”

CHP Mersin Milletvekili, Av. Ali Mahir Başarır, “Bugünkü Resmî Gazete’ye göre kurulan ‘Yeni Sanat Vakfı’nın yönetim kurulu üyeleri:

İbrahim Kalın: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü

Hasan Gürsoy: Erdoğan’ın İmam Hatip Lisesi’nden arkadaşı

Mehmet Kalyoncu: Vergi istisnası getirilen Kalyon İnşaat’ın veliahtı” bilgilerini vererek, “AKP’nin yeni rant kapısı..” değerlendirmesinde bulundu. 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!