SON DAKİKA

YÖNETİM KURULU BAŞKANI HAKAN ÜNSER’DEN MUHALEFET LİDERLERİNE VE YAYIN KURULUŞLARINA ÇAĞRI

Türkiyem TV Yönetim Kurulu Başkanı M. Hakan Ünser muhalefet liderleri ve yayın kuruluşlarına çağrıda bulundu.

Bu haber 19 Mayıs 2019 - 12:16 'de eklendi.
Abone ol

Türkiyem TV’den Muhalefet Liderleri ve Yayın Kuruluşlarına Çağrı

“Bir yönetim ehliyetinin sınırlarını aştığı halde iktidarda kalabiliyorsa o yerde ya aydın sınıfı yoktur ya da iktidardakilerle söz ustaları arasında sıkı bir anlaşma vardır.”

Eric Hoffer

Anadolu Ajansı, Türk Milleti’nin gerçek bir beka sorunuyla boğuştuğu dönemde, Milli Mücadele’nin haklılığını millete anlatmak ve gidişattan haberdar etmek için kurulmuştu. Kuruluş tarihi manidardır: 6 Nisan 1920. Bu dönemde ne meclisimiz açılmıştı, ne düzenli orduya geçebilmiştik. Haberleşmenin, basının, iletişimin önem sıralamasında ne denli öncelikli olduğuna bundan daha etkili bir örnek yoktur. Hakikati millete anlatmak, memleketin ve dünyanın haberlerini Türk insanına ulaştırmak elbette namuslu bir misyondur. Fakat iletişim ağları yalanın eline geçerse, yalanı insanımızın hakikati haline getirebilir. Türk çocuğu en büyük şehrinde meydana gelen olayları Norveç kanalından izlemek zorunda kalabilir. Türk seçmeni verdiği oyun akıbetinden habersiz bırakılabilir. Hele bir tekelleşme mevcutsa, medya kurumlarının sahipleri hep aynı sofraya oturuyor, aynı havuz başında    güneşleniyorlarsa, sofrayı seren, havuzun suyunu dolduran, hakikati istediği gibi eğip bükebilir. Rakipsizlik ve tekelleşme, her zaman yozlaşmayı ve dayatmayı getirmiştir. Bizler bir süre önce, sessiz sedasız, sesi duyulmayan insanlarımızın sesi olmak, sözcüsü olmak, davasını takip etmek için yola çıktık. Gücümüz yettiğince, imkanlarımız elverdiğince televizyonu esir alan yeknesak melodiye alternatif bir telden çalalım dedik. Bunu yalnızca bir ticari teşebbüs değil, bir aktivizm, bir ahlaki yükümlülük olarak gördük. Türkiyem TV, yayınlarına samimi adımlarla başladı, günden güne profesyonelleşiyor. 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri, bütün Türkiye’ye yalnızca televizyon kanalı, gazete ya da haber sitesi kurmanın yeterli olmadığını gösterdi. Türk Milleti’nin ve onun geleceğine dair kaygı duyan muhalefetin, hatta güç zehirlenmesine uğrayan iktidarın en çok ihtiyaç duyduğu şey, hakikatin ortaya çıkmasını mümkün kılacak bir HABER AJANSI’dır. Dengenin, farklı düşüncenin, alternatif iddianın olmadığı yerde, gerçeğin bütün yönleriyle görülebilmesi imkansızdır. Kurulacak bir haber ajansı, mevcut medya organlarının da kendisine çeki düzen vermesini sağlayacak, hem içler acısı haldeki Türk basınını, hem de güç sarhoşu bir hakaret dilinin hakim olduğu Türk siyasetini    ferahlatacaktır. Türkiyem TV ailesinin maddi imkanları, bu ihtiyacı karşılamaya tek başına yeterli olmayacaktır. Ancak 31 Mart seçimlerinden zaferle çıkan Millet İttifakı birlikteliğinin maddi ve manevi gücü, bu boşluğu doldurmaya muktedirdir. Bu nedenle, Türkiyem TV ailesi olarak bizler, açık bir çağrıda bulunuyoruz:

Üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Gelin hep birlikte bir ağ, bir üst yapı ortaya koyalım. Kısıtlı imkanlarla mucizeleri mümkün kılan gönüllülerimizin enerjisini, muhabirliğe yeni bir soluk getirmekte kullanalım. Vatandaş haberciliğini ve dinamik aktivizmi, değer yaratacak bir alanda değerlendirelim. Muhalefet liderlerine, vekillerimize, belediye başkanlarımıza, medya kuruluşlarına, gazetecilere, iş adamlarına, aktivistlere, bu ülkeye dair bir diyeceği olan bütün vatandaşlarımıza çağrımızdır. Gelin bir haber ajansı kuralım. Bunun öncülüğünü yapmak bizim için bir gurur vesilesidir, mümkün kılacak yapının bileşenlerinden biri olmaya hazır olduğumuzu duyuruyoruz. Çağrımıza cevabınızı bekliyor, mümkün olur da hayalini kurduğumuz yapıyı inşa edebilirsek, memleket ehliyetsizlik, aymazlık ve bencillik kıskacında kıvranırken, gelecek nesiller adına çok önemli bir iş başarmış olacağımızı söylüyoruz.

Saygılarımızla,

Türkiyem TV Yönetim Kurulu Başkanı

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!