‘YOLUN YOLUMUZ’

‘YOLUN YOLUMUZ’
Yayınlama: 31.07.2017
Düzenleme: 31.07.2017 15:54
3
A+
A-

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde “Dinimizde putperestliğe yoktur” diye bağırarak Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk heykeline elindeki tahra ile zarar vermeye kalkışan sarıklı seyyar satıcı Mehmet Malbora’ye tepkiler büyüyor.

Olayın ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada çok sayıda kişi yaşanan saldırıyı sert ifadelerle kınadı.

İşte Odatv’deki haberde o tepkilerden öne çıkanlar:

“TAPMAN İÇİN DEĞİL HATIRLAMAN İÇİN”

Oyuncu Mert Fırat, tepkisini “Bir kere put değil heykeldir. Tapman için değil hatırlaman içindir. Biri değil bini yıkılsa da kimse Cumhuriyeti unutturamayacak merak etme.” ifadeleriyle gösterdi.

“YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA”

Şarkıcı Sıla Gençoğlu da, Atatürk heykeline saldırı haberlerinin çıktığı anlarda Twitter hesabından “YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA” ifadelerini paylaştı.

“ŞİDDETLE KINIYORUM”

MHP Genel Başkan adayı Koray Aydın, Twitter hesabından Atatürk fotoğrafı paylaşarak “Türk milletinin yetiştirdiği en büyük kahramanlardan olan Gazi M. Kemal Atatürk’ün manevi şahsına yapılan her saldırıyı şiddetle kınıyorum.” dedi.

“CEHALETE NOT”

NTV Spor muhabiri Onur Tuğrul ise, “Cehalete not: Putlar da heykeldir ama her heykel put değildir. Heykel bir sanat dalıdır. Atatürk de bu ülkenin kurucusudur.” dedi.

“HEYKEL OLGUN DAVRANIYOR”

Oyuncu Nilüfer Açıkalın da heykele yapılan saldırıyla ilgili “Adam heykele saldırıyor heykel olgun davranıyor” ifadelerini kullandı.

“HAİNLERE GELSİN”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ise, Lozanpark’ta yeni açılan “Lozan Anıtı”nın fotoğrafını paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

Atatürk anıtına saldıran hainlere gelsin… Lozanpark’a yeni yaptığımız Atatürk, İnönü, ay yıldızımız ve Türk gençliğini içeren Lozan Anıtı.

“KARANLIĞA GEÇİT YOK”

Çarşı grubu da Atatürk’e yönelik söz konusu saldırıya sessiz kalmadı. Twitter hesabı üzerinden Atatürk fotoğrafları paylaşan Çarşı, paylaşımda “Yobazlığa, gericiliğe, karanlığa geçit yok. Nefretinizde boğulacaksınız. YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA!” ifadelerini kullandı.

“YOLUN YOLUMUZDUR”

Fenerbahçe taraftar grubu da “Yolun yolumuzdur” diyerek saldırıya tepki gösterdi.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı