SON DAKİKA

YİNE REKTÖR YİNE MAKAM ARACI

Aksaray ve Siirt’ten sonra Bartın Üniversitesi’nde de makam aracı krizi yaşandı. Bartın Rektörü Orhan Uzun için, 43 ayrı özelliği olan Audi A6 makam araç, 3 yıllığına, KDV ve yakıt hariç 334 bin 800 liraya kiralandı.

Bu haber 20 Ocak 2019 - 14:00 'de eklendi. 65

Siirt Üniversitesi Rektörü’nün ardından, Bartın Üniversitesi Rektörü de makam aracı kiralama ihalesi açtı. İstenen özellikler, Siirt Rektörü’nün aracını katladı. Bartın Rektörü Orhan Uzun için, 43 ayrı özelliği olan Audi A6 makam araç, 3 yıllığına, KDV ve yakıt hariç 334 bin 800 liraya kiralandı. Şartnamede araçta “Isıtmalı deri koltuk, deri kapı kol dayama kolları, hız sabitleyici, Ultraviole cam, hıza duyarlı direksiyon, vakumlu 4 kapı, Otomatik ve triptonik vites, kararan dikiz ayna, elektronik 4 çeker, sürücü bilgilendirme sistemi, 4 bölgeli tam otomatik klima” olması gerektiği de yer aldı.

‘EKONOMİK KRİZE RAĞMEN FİKRİ DEĞİŞMEDİ VE..’ 

3.0 motor, 333 beygir Audi A6 marka araca yıllık KDV hariç 111 bin 600 lira ödenecek. Aracın akaryakıt ve şoför ücreti de ayrıca fatura edilecek. Rektör Uzun’a lüks bir aracın kiralanacak olması tepkilere yol açtı. “Ekonomik kr-iz var. Tasarruf tedbirleri çağrılarına uyulmuyor” yorumları yapıldı.Siirt Üniversitesi Rektörü Murat Erman da 30 ayrı özellik sıralayarak makam aracı ihalesine çıkmıştı.

İŞTE ARACIN ÖZELLİKLERİ 

Asgari 2016 Model , – Sedan kasa n Asgari 2967cc motor hacminde ve dizel n Asgari 272 hp motor gücünde n Elektronik kontrollü 4 çeker n Tiptronik veya otomatik şanzımanlı , – Isıtmalı deri döşeme koltuklar n Ön ve arka kol dayama n Sürücü bilgilendirme sistemi n Hız sabitleyici n 4 bölgeli tam otomatik klima n Ultra viyole camlar , – Elektrikli, ısıtmalı yan aynalar n Hıza duyarlı direksiyon n Kararan dikiz aynası n Son sistem multimedya sistem n Vakumlu 4 kapı , – Deri kapı kol dayamaları n Elektrom dikiz aynası..

Ülkemiz zaten zorlu dönemlerden geçerken Aksaray ve Siirt üniversitesi rektörlerinden sonra Bartın Üniversitesi rektörünün de bu adımı atması vatandaş tarafından tepkiyle karşılandı. Hükümetin ise bu durumlara ne tepki vereceği ne adım atacağı şu an muamma. Vatandaşın tek isteği israf yapılmamalı sonuçta bu paralar devlete vatandaşın vergileriyle, vatandaşın cebinden çıkan paralarla giriyor. Ülkece kr-izi aşmamız gerekiyorsa bunu her kademede her şahsın makam mevki gözetmeksizin yapması gerekiyor..

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın