SON DAKİKA

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Eski Rektöre Huzur Hakkı Kıyağı

Prof. Dr. Bahri Şahin, rektörlük görevinden alındıktan sonra yeni rektör tarafından 24 bin lira maaşla Teknopark yönetimine atandı. Şahin’in üniversiteden toplam aylık geliri yaklaşık 38 bin lira oldu

Bu haber 23 Temmuz 2021 - 0:00 'de eklendi.
Abone ol

Prof. Dr. Tamer Yılmaz, 14 Ağustos 2020’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü oldu. Görev süresi sona eren Prof. Dr. Bahri Şahin ise üniversitede kalarak öğretim üyeliği görevine devam etti.

Herhangi bir idari görevi kalmayan Bahri Şahin, geçen süreçte rektör lojmanından çıkmadı. Şahin’e karşı teamüllerin dışında tavır sergileyen Tamer Yılmaz, selefini Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark yönetimine atadı. Tamer Yılmaz’ın yanısıra Teknopark yönetiminde Bahri Şahin, Zeynep Işık, Osman Arslan, Bestami Özkaya, Ümüt Önal ve Mehmet Kalyoncu yer aldı.

Yönetim kurulu üyelerine aylık 5 bin lira huzur hakkı verilmesi kararlaştırıldı.

REKTÖRLÜK LOJMANI, 2., 3. MAAŞ, MAKAM ARACI!

Alınan kararda, “Yıldız Teknopark şirketindeki bazı iş ve vazifeleri üstlenmesi için yönetim kurulu üyeleri arasından murahhas üye görevlendirmesi ve ücret verilmesi konusu görüşüldü ve kabul edildi” denildi.

Murahhas üye olarak Bahri Şahin seçildi ve aylık net 19 bin TL huzur hakkı ödenmesi uygun görüldü. Aynı zamanda üniversiteden yaklaşık 14 bin lira da öğretim üyesi maaşı alan Bahri Şahin’e bir de makam otomobili tahsis edildi.

KAYNAK: CiddiGazete

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!