SON DAKİKA

YERLİ OTOMOBİL PROJESİ KENARA MI ATILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tasarruf tedbirleri kapsamında yüzde 70-80’i tamamlanmış projelerin tamamlanacağını, onun dışında yeni projelere başlanmayacağını açıklamasının ardından, gözler dev projere çevrildi. Bunlardan biri de yerli otomobil projesi. Akıllarda ise şu soru var: Yerli otomobil projesi iptal olacak ya da ertelenecek mi?

Bu haber 17 Eylül 2018 - 12:51 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Yerli otomobil projesi ertelenecek mi, ya da proje iptal mi olacak? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, geçen hafta TESK toplantısında ve AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında tasarruf tedbirlerine yönelik açıklamalarının ardından, dev projeler için akıllara bu sorular geldi. Kanal İstanbul’la ilgili olarak Bakan Kurum, projenin devam edeceğinin mesajını verdi.

Yerli otomobille ilgili olarak da yeni bir açıklama geldi. Hürriyet gazetesi yazarı Emre Özpeynirci, bugünkü yazısında bu soruların yanıtını aktardı.

‘AKSİ BİR DURUM YOK’

5 babayiğit ve TOBB’un 3 milyar dolar yatırım yapması beklenen yerli otomobil konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadığını söyleyen Özpeynirci, konuyu, projenin CEO’su Gürcan Karakaş’a sorduğunu anlattı:

Projenin CEO’su olan Gürcan Karakaş’a mesaj atarak durumu sordum, “Bizim tarafıımıza ulaşan aksi bir durum yok. Çalışmamızı planlarımız doğrultusunda sürdürüyoruz” cevabını verdi. Bu noktada herkesin merak ettiği, 2019 yılı sonunda prototiplerinin sergileneceğinin açıklandığı yerli otomobil projesinde bir erteleme olacak mı? Bunun cevabını en iyi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank verecektir.

Hem projenin hem de babayiğitlerin durumunda bir değişiklik olacak mı merakla bekliyoruz…

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!