SON DAKİKA

Yeni Bakan Vahit Kirişçi, Kemal Öksüz ile Aynı Karede!

Bekir Pakdemirli’nin istifasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı görevine getirilen Vahit Kirişçi’nin, FETÖ’nün önemli isimlerinden Kemal Öksüz’ün de yer aldığı ABD’de çekilen fotoğrafı yeniden gündeme geldi. Söz konusu fotoğraf, geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkmış, tartışma konusu olmuştu.

Bu haber 04 Mart 2022 - 13:53 'de eklendi.
Abone ol

Vahit Girişçi’nin, Bekir Pakdemirli’nin istifası sonrasında Tarım ve Orman Bakanı olarak atanmasının ardından Kemal Öksüz ile aynı karede yer aldığı fotoğraf tekrar gündeme geldi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli görevinden istifa etti. Karar, gece yarısı AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayımlandı. Pakdemirli’nin istifasıyla boşalan koltuğa ise Vahit Kirişçi getirildi.

Kirişçi’nin göreve getirilmesinin ardından FETÖ’nün önemli isimlerinden Kemal Öksüz ile birlikte yer aldığı ve ABD’de çekilen fotoğraf yeniden gündeme geldi.


 Söz konusu fotoğraf, AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş’ın kendisine ait internet sayfasında ortaya çıkmış, tartışmalara neden olmuştu.

ABD’nin Arkansas eyaletinde çekilen fotoğrafta, Kirişçi ve Ataş’ın yanı sıra eski bakan Nurettin Canikli ve başka vekillerin de yer aldığı görülmüştü.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Ataş’ın internet adresinde, fotoğrafla birlikte haber metni de yer almıştı.

2010 tarihli “ABD’deki Türk Toplumuyla Görüşme” başlıklı metinde, şu ifadeler yer alıyor:

“TBMM heyetinin ABD’deki ikinci durağı Arkansas Eyaleti’nin başkenti Little Rock’ta oldu. Burada Türk milletvekilleriyle eyaletin üst düzey yöneticilerini bir araya getiren resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona, AK Parti İstanbul Milletvekili Özlem Türköne, AK Parti Malatya Milletvekili Mehmet Şahin, AK Parti Adana Milletvekili Vahit Kirişçi, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, AK Parti Giresun Milletvekili Nurettin Canikli ve AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk katıldı.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR