SON DAKİKA

Yayınevi, engellemeye karşı ‘mahrem’ kampanyası başlattı

Kırmızı Kedi Yayınevi  yasağa ilişkin bir basın açıklaması kaleme aldı.

Bu haber 29 Eylül 2017 - 17:16 'de eklendi. Son Güncelleme29 Eylül 2017 - 19:13
Atatürk'ün Katilleri

Kırmızı Kedi Yayınevi  yasağa ilişkin bir basın açıklaması kaleme aldı. Basın açıklamasında “Keyfi engelleme girişimine karşı ‘Mahrem’ kampanyası başlatıyoruz” denilerek şu ifadelere yer verildi:

‘YÜZDE ELLİ İNDİRİMLE SATACAĞIMIZ BİR KAMPANYA BAŞLATIYORUZ’

“Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan tarafından kaleme alınan, ilk basımı Nisan 2015’te yayınevimizce gerçekleştirilen “Mahrem / Gizli Belgelerde Türkiye’nin Sırları” adlı kitabın tanıtım ve satışı, keyfi bir engelleme girişimiyle karşı karşıya kalmış bulunuyor. Kitabın büyük yankı yaratan ve medyanın yoğun ilgi gösterdiği bir bölümünde; 2007 yılında Erzurum’da 15 yaşındaki S.Ö’ye tecavüz eden 84 kişi arasında Fethullah Gülen’in yakınlarının da bulunduğu; dönemin valisinin dosyanın kapatılmasında önemli rol oynayarak suçluların yargı önüne çıkarılmasına engel olduğu belirtilmişti. Dosyanın 2014’te yeniden açılmasıyla sorumlular ve olayı kapatmaya çalışanlar hakkında yeniden yargı süreci başlamış, bu utanç verici olay yeniden Türkiye gündemine girmiş, Fethullah Gülen’in akrabalarının kimlerce ve ne gibi saiklerle korunduğu bir kez daha masaya yatırılmıştı.

21 Eylül 2017 tarihli taleple ve İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği’nin 22 Eylül 2017 tarihli kararıyla; “Mahrem”le ilgili haberlere, Kırmızı Kedi Yayınevi ile Oda Kitap’ın internet siteleri üzerinden satışına, kitaba dair tanıtım videosuna ve sosyal medya paylaşımlarına erişim yasağı konuldu ve “içeriklerin yayından çıkartılmasına” karar verildi.

“Davalar ve saldırılar karşısındaki tavrımızı bu karar karşısında da sürdüreceğimizden kimsenin kuşkusu olmamalıdır”#MahremeDokunma https://t.co/tHsgTwcoFM

— Haluk Hepkon (@halukhepkon) 28 Eylül 2017

Kırmızı Kedi Yayınevi olarak, bu telaşın nedenini çok iyi biliyor, kamuoyunun gerçekleri öğrenme hakkına yönelen keyfi kararı protesto ediyor, her türlü yasal hakkımızın takipçisi olacağımızı duyuruyoruz. Bugüne dek çeşitli kitaplarımız ve yazarlarımız hakkında açılan davalar ve saldırılar karşısında sergilediğimiz tavrı, bu karar karşısında da sürdüreceğimizden kimsenin kuşkusu olmamalıdır. 15 yaşındaki gencecik bir kızın masumiyetini alçakça kirletenlerin ve suçluları kollayanların, “Mahrem”de ve basında yer alan iddialar karşısında “masumiyet karinesi”ne sığınmalarının takdirini okurlarımıza ve kamuoyuna bırakıyor, bugünden itibaren “Mahrem”i Kırmızı Kedi Kitabevleri’nde yüzde 50 indirimle satacağımız bir kampanya başlatıyoruz. Saygılarımızla.”

Mahrem, “Hocaefendi” dedikleri dönemde elele 15 yaşındaki bir kıza tecavüzün üstünü nasıl örttüklerini anlattığı için yasaklandı. https://t.co/aAoyiEP0cg

— Barış Terkoğlu (@baristerkoglu) 28 Eylül 2017

ERİŞİM YASAĞI KONULMUŞTU

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği’nin 22 Eylül 2017 tarihli kararıyla; “Mahrem”le ilgili haberlere, Kırmızı Kedi Yayınevi ile Oda Kitap’ın internet siteleri üzerinden satışına, kitaba dair tanıtım videosuna ve sosyal medya paylaşımlarına erişim yasağı konulmuş ve “içeriklerin yayından çıkartılmasına” karar verilmişti.

“Mahrem” kitabımıza dair yaptığımız haberlere, sosyal medya mesajlarına ve kitap satış linklerine yasak getirildi. https://t.co/MphN6reovE

— Barış Pehlivan (@barispehlivan) 28 Eylül 2017

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!