SON DAKİKA

YAVRU AYIYA İŞKENCE YAPAN CANİ HAKKINDA FLAŞ GELİŞME

Artvin’in Arhavi ilçesinde ormanlık alanda yavru ayıyı vurup yaralayan ve köpekleri üzerine salan Tanju Çakmak adlı cani hakkında Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) suç duyurusunda bulundu ve sosyal medya hesaplarından yaşanan vahşetin videosunu paylaştı. Artvin Valiliği yaptığı açıklamada, Çolak’ın yakalandığını duyurdu.

Bu haber 10 Temmuz 2020 - 19:04 'de eklendi.
Abone ol

HAYTAP, tüfekle vurup yaraladığı yavru ayıya vahşet uygulayan Arhavi Özel İdare Müdürlüğü’nde çalışan T.Ç’nin görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşarak, “Ayı yavrusu kimseye zarar vermediği halde avcılar tarafından vuruldu ve köpeklere parçalatılmaya çalışıldı. Ayıların vurulması hayvanların koruma kanunu kapsamında olmadığı için hemen kişinin tutuklanması için suç duyurusunda bulunduk. En yüksek cezayı aldırmak için elimizden geleni yapıyoruz” denildi.

GÖRÜNTÜLER TEPKİ TOPLADI

Tepki çeken görüntülerde tüfekle vurulan yavru ayı can çekişirken köpekler saldırıyor. Güçlükle ayağa kalkan ve kısa süre sonra tekrar yere düşen yavru ayı köpeklerle mücadele ediyor ancak acı içinde can çekiyor.

YAKALANDI

Sosyal medyada tepki çeken görüntülerin ardından Artvin Valiliği sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada, “Arhavi ilçesinde tüfekle vurduğu ayı yavrusunu köpeklere saldırtan şahıs kısa sürede jandarma ekiplerince yakalanarak hakkında adli ve idari işlemler başlatılmıştır” denildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!