SON DAKİKA

YAT LİMANI YAPTILAR YATLAR GİREMİYOR! 27 MİLYON LİRA ÇÖP OLDU

Samsun’un Atakum ilçesine 27 milyon TL harcanarak yapılan yat limanının zemini mühendislik hatası nedeniyle kumla doldu. Yatların içeri girememesiyle birlikte liman balıkçı teknelerine kaldı.

Bu haber 30 Eylül 2020 - 0:47 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Sözcü’den İsmail Akduman imzalı habere göre, AKP’li Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz döneminde yapılan, 205 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen ve 900 metre uzunluğunda mendireğe sahip liman içi kum dolunca işlevini kaybetti. 

Bu kez de Kurupelit Yat Limanı’nın doldurulmasına karar verilerek daha açığa yeni bir yat limanı yapılması gündeme geldi.

“BÜYÜK MÜHENDİSLİK HATALARI YAPILDI”

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, liman inşa edilirken bilim insanlarının yaptığı uyarıların ve ilgili meslek kuruluşlarının itirazlarının dikkate alınmadığını, doğa dinamiklerinin göz ardı edildiğini, büyük mühendislik hataları yapıldığını ve bu nedenle de limanın amaca hizmet edemez hale geldiğini ifade etti.

YIKIMIN FATURASINI VATANDAŞIMIZ ÖDÜYOR”

Hancıoğlu, “Şimdi yine aynı yaklaşımla limana dolgu yapılması planlanıyor. Yanlış, bir defa yapıldığında, hata olarak kabul edilebilir. Ancak tekrarlanırsa bunun adı kasıttır. Yapılan her yanlışın bedelini, yıkımın faturasını vatandaşımız ödüyor” dedi.

HALKIN MİLYONLARI BOŞA GİTTİ”

Samsun Mimarlar Odası Başkanı ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İshak Memişoğlu “Yat Limanı’nın yanlış projelendirildiği zaman içinde ortaya çıktı, kadük kaldı. Halkın milyonları boşa gitti. Bunun suçlusunu ne yapacağız? Bunun sorumlusu var. Bu yanlışı yapanlardan hesap sorulmalı” diye konuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!