SON DAKİKA

Yanıt yerine SSK’ye sarıldı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı belgelerin ardından gözlerin çevrildiği Cumhurbaşkanı ve AKP Lideri Erdoğan bir gün

Bu haber 30 Kasım 2017 - 10:35 'de eklendi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı belgelerin ardından gözlerin çevrildiği Cumhurbaşkanı ve AKP Lideri Erdoğan bir gün aradan sonra sessizliğini bozarken, iddialara ‘yanıt veremedi’. Kılıçdaroğlu’na karşı bir kez daha ‘SSK’ kozunu öne süren Erdoğan, CHP Liderini suçlayarak kendini ve yakınlarını ‘aklamaya çalıştı’.

‘Kürsüden sallamayı bırak’
Saray’da Orman Bakanlığı Toplu Açılış Töreni’nde konuşan Erdoğan, “Çıktı, yurt dışındaki bir şirkete şu kişi şu kadar milyon dolar para gönderdi diye bir takım sözler söyledi. Elindeki bir tomar kağıdı sallayarak da ‘işte dekontları da bunlar’ dedi. Tabii dekont dediği kağıtları, ne gazetecilere ne adli makamlara vermedi. O kağıtların ne olduğunu şimdilik bir kendisi, bir de onları bu zatın eline tutuşturanlar biliyor. Bu zatın ilk iftira atışı değil. Bir ara şahsımla alakalı İsviçre’de hesaplarım olduğunu söyleyip durdu, ispata davet ettiğimde belge gösteremedi, rezil kepaze oldu” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan bir kez daha ‘ispat’ isteyen Erdoğan, “İspat et bu görev bırakacağım dedim. İspat yok. Aynı çağrıyı tekrarlıyorum. Madem belgelerin elinde olduğunu söylüyorsun, kürsüden sallamayı bırak. Milletimizle ve ilgili mercilerle paylaş. Git savcılığa teslim et. Ondan sonra çok daha rahat tepinirsin” diye konuştu.

Bir kuruş gitmemiş, şirket satışıymış
Para gönderimine dair belgeleri yalanlayan Erdoğan, yapılan işlemlerin ‘ticaretin doğasında olduğunu’ ima etti.
Erdoğan, şu ifadeleri kullandı; “Bu zatın eski özel kalem müdürüm diye iddia ettiği o şahıs benim hiçbir zaman özel kalem müdürüm olmadı. Zerre kadar sende şahsiyet varsa, Mustafa Gündoğan bana ne zaman özel kalem müdürlüğü yapmış ispat et. Edemezsen de durma artık çekil git. Bu zat bir iş adamıdır. Bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiğini iddia ediyor. Yurtdışında şirket ismi verip rakamlar zikretti. Ticaretle uğraşan birisi yurt dışında da şirket kurar, alır satar, para havale eder, havale alır. Bu beş isim asla o şirkete ve yere para göndermiş de değil. Mevcut şirketlerini satmaları sebebiyle onlara para geldi. Bu yapılan işlemlerde hiçbir sorun yoktur. İddia edildiği gibi yurtdışına giden tek kuruş yok. Bu zatın söylediği yalan mı? Yalan. Bir kez daha müfteri durumuna düştü mü? Düştü. Yüzü kızaracak mı? Hiç sanmıyorum. Kendisinde manda derisi gibi yüz var.”

‘Ticaret utanılacak şey değil’
Erdoğan ayrıca, “Ticaretle uğraşmak, kendisi kazanırken ülkesine de kazandırmak asla utanılacak şey değildir. Asıl utanılması gereken, böyle bir geçmişe sahip olmasına rağmen, yalanla sahtekârlıkla insanları itham etmektir” dedi.
“Bizim de milletimizin de eli her zaman bu zatın yakasında olacaktır” diyen Erdoğan, bir dava daha açacağını duyurdu.

***

‘Suriyelilere harcanan paraya takmış’

Erdoğan, CHP Lideri’nin ‘Suriyeli mültecilere harcandığı söylenen 30 milyar dolar nereye gitti’ sorusuna da yanıt verdi. “Bu zatın Gezi olaylarında 100 milyarlarca zarara uğrayan Türkiye’nin kayıplarının hesabını sorduğunu duymadım.Darbe Girişimi’nin zararlarının peşine düştüğünü görmedim” diyerek dikkati başka noktaya çeken Erdoğan, şöyle devam etti; “Bir tek bu zat, meseleye harcanan para gözüyle bakıp hesap sormaya kalkıyor. En insani konulara bile böyle yaklaştığına göre, diğer hususlarda kafayı parayla bozmuş olmasına şaşmamak lazım. Halbuki biz bu zatın, SSK’yı yönettiği dönemde ülkemizi milyonlarca dolar zarara uğrattığını da unutmadık.”

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ da konuyla ilgili, “Harcanan para 30 milyar doları geçiyor. Bunun içinde eğitime, sağlığa, yola giden harcamalar var. Yoldan Suriyeliler geçmiyor mu” diye sormuştu.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!