Yalova’da Korkutan Görüntüler: Şimşekler Çaktı, Çığlıklar Yükseldi

Yalova’da akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışla birlikte ortaya film sahnelerini aratmayacak görüntüler çıktı. Şimşek çakmasıyla birlikte bazı bölgelerde elektrikler gitti, çığlık sesleri yükseldi. O anlar kameraya yansıdı.

Yalova’da Korkutan Görüntüler: Şimşekler Çaktı, Çığlıklar Yükseldi
Yayınlama: 10.07.2022
20
A+
A-

İstanbul ve Ankara dahil birçok ilde gece saatlerinde etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Birçok ev ve dükkan sular altında kaldı. 

Sağanak yağışın etkili olduğu bir başka il ise Yalova oldu. Kentte film sahnelerini aratmayacak görüntüler kaydedildi. Şimşek çakması sonucu bazı bölgelerde elektrikler giderken çığlık sesleri yükseldi. O anlar kameraya yansıdı.

https://twitter.com/parlamentohaber/status/1546179120324902912?s=20&t=kjnJAzNDwKpT65H7bPsNfg

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD), aralarında İstanbul ve Ankara’nın da bulunduğu 21 il için yapılan Kuvvetli Yağış uyarısında bulundu. 

Meteoroloji’ye göre Pazar günü ilk saatlerden itibaren, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Balıkesir ve Çanakkale’nin doğusu ile zamanla Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ile Kastamonu, Sinop ve Bartın’ın iç kesimleri; Ankara, Eskişehir ve Çankırı; Afyonkarahisar ve Kütahya çevreleri ile Çorum’un batısında Kuvvetli Yağış bekleniyor.  

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı