YALOVA BELEDİYESİ’NDE 3 KİŞİYE ZİMMET SORUŞTURMASI

Yalova Belediyesi’nde yüklü miktarda parayı zimmetine geçirip ortadan kaybolan R.E.’nin yakalanmasının ardından sürdürülen soruşturmada, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç ile birlikte 3 kişi daha gözaltına alındı.

YALOVA BELEDİYESİ’NDE 3 KİŞİYE ZİMMET SORUŞTURMASI
Yayınlama: 10.02.2020
1
A+
A-

Sputnik’in haberine göre, Yalova Belediyesi Muhasebe Servisi personellerinden R.E, birkaç gün boyunca hiçbir gerekçe göstermeyerek işe gelmedi ve telefonları açmadı. Bunun üzerine yapılan araştırmada şahsın belediyeye ait 1 milyon TL’nin üzerinde parayı zimmetine geçirdiği tespit edildi. Belediye ekipleri Yalova Emniyet Müdürlüğü’ne başvuruda bulundu.

Arama başlatan emniyet ekipleri şüpheli R.E.’yi Denizli’de yakalayarak gözaltına aldı.

Belediye binasına baskın

Savcılıkta ve emniyette devam eden işlemlerin ardından bugün bir gelişme yaşandı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, Yalova Belediye binasına baskın yaptı. Başkan Yardımcısı Halit Güleç’in odasında arama yapan ekipler, başkan yardımcısının bilgisayarlarına da el koyarak Halit Güleç’i gözaltına aldı.

Ayrıca daha sonra, Güleç’in şoförü B.E. ile sekreteri B.T. ve para aktarıldığı iddia edilen paravan şirket sahibi müteahhit B.B de gözaltına alındı.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı