SON DAKİKA

Yaban domuzları tarlalara indi

Hakkari’nin Kuzey Irak’ın sıfır noktasındaki Çukurca ilçesinde yaban domuzları pirinç tarlalarına zarar veriyor. Çaresiz kalan

Bu haber 04 Ağustos 2017 - 14:01 'de eklendi.

Hakkari’nin Kuzey Irak’ın sıfır noktasındaki Çukurca ilçesinde yaban domuzları pirinç tarlalarına zarar veriyor. Çaresiz kalan çiftçiler, gündüzleri nöbet tutuklarını ancak bunun yeterli olmadığını belirterek, yetkililerden yardım istedi. Hakkari’nin Çukurca ilçesinde pirinç tarlalarına giren yaban domuzlarına karşı, çiftçiler gündüzleri tarlalarının başında ayrılmamaya çalışıyor. Çiftçiler, yaban domuzlarının ekine büyük zarar verdiğini söylüyor. Çiftçi Nihat Kaçmaz, yaban domuzlarının sayılarının her geç gün arttığını belirterek şöyle konuştu:

“Biz geçimimizi pirinçle sağlıyoruz. Tarlamızın dört bir yanını kapatmaya çalışıyoruz, ancak bu yeterli olmuyor, domuzların tarlalara girmesine engel olamıyoruz. Özellikle son günlerde tarlalarımıza musallat olan domuzlar nerdeyse emeğimizin tümünü yok etti. Daha önceleri tarlalarımızı yaban domuzlarından korumak için gece- gündüz nöbet tutuyorduk. Bu sayede domuzları korkutmayı başarıyorduk. Ancak bu sene güvenlik nedeniyle geceleri nöbet tutma sansımız olmadığı için domuzlar büyük zarar veriyor. Emeklerimiz boşa gidiyor.Yetkilerin bize yardımcı olmalarını bekliyoruz.” (DHA)

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!