SON DAKİKA

VLADİMİR PUTİN’DEN ORDUYA SAVAŞ HAZIRLIĞI TALİMATI!

Rusya’da pazartesi sabahı 06.00’da, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in verdiği ani talimatla, orduda “planlı olmayan” bir savaşa hazırlık tatbikatı başladı. Tatbikatla ilgili açıklama yapan Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, birliklerin savaşa hazırlık testinden geçtiğini duyurdu.

Bu haber 25 Haziran 2019 - 21:29 'de eklendi.

Rusya benzer plansız tatbikatları zaman zaman yaparak ordusunu her türlü beklenmedik tehidide karşı hazır hale getirmeyi hedefliyor. En kapsamlı benzer tatbikat için Putin 2015’de emir vermişti.

Savunma Bakanı Sergey Şoygu sabah düzenlediği basın toplantısında, merkezi ordu birliklerinin “savaşa tam hazırlık” durumuna geçtiğini, tatbikatların 28 Haziran’a kadar devam edeceğini duyurdu.

Şoygu, 35 kadar poligonda 50’den fazla tatbikat gerçekleştirileceğini söyledi.

Rus bakan, yabancı ülke askeri ataşeliklerine tatbikatla ilgili bilgi verildiğini duyurdu.

Sputnik ise haberinde şu ayrıntıları aktardı:

Şoygu, Merkezi Askeri Bölgesi’nden askeri yetkililerin yanı sıra Güney ve Doğu Askeri bölgelerinden belirli birlik ve güçler ile Hava İndirme Kuvvetleri’nden belirli birliklere en üst düzeyde savaşa hazırlık durumunun sağlanması için talimat verildiğini söyledi.
Şoygu, tatbikatın amacının terörle bağlantılı tehditler nedeniyle ordunun Orta Asya’da güvenliği sağlama becerilerinin değerlendirilmesi olduğunu kaydetti.
Şoygu’ya göre, bu denetim ile Tsentr-2019 (Merkez-2019) isimli tatbikat öncesinde askerlerin hazırlık durumunun görülmesi de amaçlanıyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!