SON DAKİKA

VENEZUELA, KANADA’DAKİ KONSOLOSLUKLARINI KAPATIYOR

Kanada Başbakanı Trudeau, Venezuela’nın başkenti​ ​Caracas’taki Büyükelçiliği geçici olarak kapattıklarını açıklamıştı. Bunun üzerine Venezuela Hükümeti Kanada’daki konsolosluklarını kapatma kararı aldı.

Bu haber 10 Haziran 2019 - 20:26 'de eklendi.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Venezuela’nın başkenti​ ​Caracas’taki Büyükelçiliğini geçici olarak kapattığını açıklamıştı. Bunun üzerine Venezuela hükümeti Kanada’daki tüm konsolosluklarını kapatma kararı aldı.

Venezuela Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Venezuela’nın Ottawa’daki büyükelçiliğinin işlevini sürdüreceği belirtildi. Kanada’daki Venezuela diplomasisinin tüm işlerinin Ottawa’daki Büyükelçilik merkezinde yoğunlaşacağı ifade edildi. Diplomatik faaliyetleri kısıtlamak adına Vancouver, Toronto ve Montreal’deki konsoloslukların geçici olarak kapatılacağı bildirildi. Dışişleri Bakanlığı, kararın “karşılıklılık ilkesine uygun” olduğunu açıkladı.

Açıklamada, Kanada’nın Caracas’taki elçiliğini geçici olarak kapatmasının, idari bir mesele olmaktan çok uzak siyasi bir karar olduğuna dikkat çekildi.
Venezuela Dışişleri Bakanlığı, Kanada’yı ABD Başkanı Donald Trump’ın idaresine tam bağlılık sunmakla suçladı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!