SON DAKİKA

VATANDAŞTAN ÜLKE TV SUNUCUSU GÜLER’E İMAMOĞLU TEPKİSİ!

Ekrem İmamoğlu’nun hükümet kanalı Ülke TV’de çıktığı programın sunucusu Turgay Güler’e her kesimden tepki yağdı. AKP’li sosyal medya hesaplarından dahi Güler’in program boyunca İmamoğlu’nu provoke ettiği ve AKP’nin oyunu düşürdüğü yorumları yapıldı.

Bu haber 20 Mart 2019 - 17:39 'de eklendi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, bir televizyon kanalının canlı yayınına katıldı. İmamoğlu’nun, yaklaşık iki saat boyunca projelerini anlatmasına programın sunucusu fırsat vermedi.

Güler, program boyunca sergilediği agresif tavırlarıyla dikkat çekerken Güler’in “Her ne kadar siz HDP ile ittifakımız yok deseniz de siz sokakta yürürken de size yöneltilen en büyük eleştirilerden biri bu. Gördüğümüz, duyduğumuz, yaşadığımız, şahit olduğumuz, tanık olduğumuz bir çok olay var ki HDP ile açık ittifaktasınız. HDP İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde niçin aday çıkarmadı sizce?” sorusu programda tansiyonu yükseltti. Soruyu yanıtlarken ‘Beka sorunu’ söylemine değinen İmamoğlu, yazdığımı okuyorum diyerek Binali Yıldırım’ın sözlerini tekrar etti ve bu tartışmada Binali Yıldırım ile aynı düşünüyoruz ifadesini kullandı.

Turgay Güler ayrıca, İstanbul’daki metro projesi sırasında yaptığı hesaplamanın ardından da Ekrem İmamoğlu’na, ‘kusura bakmayın’ dedi.

“İKNA OLMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ SADECE POLEMİK ÜRETİLMESİN”

Ekrem İmamoğlu, programa, “İkna olmak zorunda değilsiniz sadece burada polemik üretilmesin, sadece burada saygın bir ortam olsun. Bana bazen derler gideceğim yerden ‘Soruları göndermemize gerek var mı?’ Ben de tam tersine o benim motivasyonumu köreltiyor. Niye? Benim hayatımla ilgili talip olduğum görevimle ilgili bir eksiğim yok ki. Ya da şu da olabilir yeterli bir bilgim yoktur. Danışmanlarımla konuşmam gerekir size daha yeterli bilgi vereyim diye. O bakımdan lütfen kendinize rezerv koymayın…” sözleriyle başladı.

 

“54 DAKİKA HDP’Yİ KONUŞTU, İMAMOĞLU’NA SÖZ VERMEDİ”

Buna karşın Turgay Güler, İmamoğlu’nu seyircilerine “CHP, HDP, İYİ Parti ittifakının CHP’li İstanbul Başkan adayı” olarak tanıttı. “HDP ile bir ittifakınız var” dedi. Güler, bu ifadeleri reddeden İmamoğlu’na, “Her ne kadar siz HDP ile ittifakımız yok deseniz de HDP ile açık ittifaktasınız” dedi. Program 54 dakika boyunca, Güler’in bu ifadeleri tekrarlaması ve terör örgütü liderlerinin videolarını göstermesiyle geçti.

“AJANS MI YAZDI? – HAYIR BİNALİ YILDIRIM’IN SÖZLERİ”

Sık sık sözü kesilen İmamoğlu, İstanbul’un sorunları yerine 50 dakika boyunca HDP ve PKK ile ilgili sözlerin sorulmasına tepki gösterdi. İmamoğlu programda el yazısıyla yazdığı beka sorunun yerelde gündeme gelmemesi gerektiğini anlatan bir yazı okudu. Bu yazıya Turgay Güler, “Ajans mı yazdırdı bu yazıyı” dese de İmamoğlu’nun sözü sonrasında konuyu kapatmak zorunda kaldı. İmamoğlu okuduğu cümlelerin Binali Yıldırım’a ait olduğunu söyledi.

“HER ŞEYE RAĞMEN TEŞEKKÜR ETTİ AMA SUNUCU DURMADI”

Yayın boyunca, kendisini konuşturmayan ve provoke eden Güler’e rağmen, programın sonunda “Tekrar sana teşekkür ediyorum. Burada alın teri döken tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yayında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sürçülisan ettiysek de bizi dinleyenlerden af ola” açıklamasını yaptı. Güler’in bu sözlere rağmen, kendisi için “bazı soruları cevaplamaktan kaçtı” ifadesini kullanan Güler’e, “Olmuyor Turgay Beycim. Olmaz. Nezaketle bitirmeni tavsiye ediyorum. Eğer birine yaranacaksan, devam et. Bitirme cümlelerini sükunet ile dinleyeceğim” ifadesini kullandı.

Ekrem İmamoğlu’na konuşma fırsatı vermeyen Turgay Güler, kısa süreden sosyal medyanın gündemi oldu.

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!