SON DAKİKA

Vatandaştan TBMM’ye dilekçe: Organlarımı Emine Erdoğan’a bağışlıyorum

T24’ten Hülya Karabağlı’nın haberine göre, Türkiye’nin birçok bölgesinden sıkıntılı konularda çözüm arayışındaki vatandaşın başvurduğu TBMN Dilekçe Komisyonu’na yaz döneminde ilginç dilekçeler gönderildi.

Bu haber 08 Eylül 2017 - 2:08 'de eklendi. 87

T24’ten Hülya Karabağlı’nın haberine göre, Türkiye’nin birçok bölgesinden sıkıntılı konularda çözüm arayışındaki vatandaşın başvurduğu TBMN Dilekçe Komisyonu’na yaz döneminde ilginç dilekçeler gönderildi. Antalya’dan komisyona başvuran bir vatandaş, Kuran-ı Kerim’in Arapçası yerine Türkçe tercümesini okumanın haram olup olmadığını sordu. Komisyon, vatandaşın bu talebini ilgili kurumlara yapmadığını ifade etti.

‘KURAN-I KERİM’İN TERCÜMESİNİ OKUMAK GÜNAH MI?’

TBMM Dilekçe Komisyonu’nun son toplantısında karar cetvelinde yer alan dilekçelerden bazıları şöyle:

“Dilekçi: Kuran-ı Kerim yerine tercümesini okumanın haram olup olmadığını soruyor. 

Gereği düşünüldü: Dilekçe konusu husus Dilekçe Komisyonu’nun görev alanına girmediğinden konunun genel hükümler çerçevesinde değerlendirilip ilgili yerlere intikal ettirilmesinde fayda görüldüğünden bu aşamada, 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun ile TBMM İçtüzüğü’nün 116’ncı maddesi uyarınca dilekçe hakkında Komisyonumuzca başka bir işlem yapılamayacağına karar verildi.

‘MİLLETVEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLSÜN’

Dilekçi: Bir milletvekilinin teröre destek verdiğini iddia ederek milletvekilliğinden ve Türk Vatandaşlığından çıkarılmasını talep etmektedir.

Gereği Düşünüldü: Dilekçe konusu husus Dilekçe Komisyonu’nun yetki ve görev alanına girmediğinden 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun ile TBMM İçtüzüğü’nün 116’ncı maddesi uyarınca dilekçe hakkında Komisyonumuzca bir işlem yapılamayacağına karar verildi.

‘ORGAN BAĞIŞLAMA, BU KOMİSYONUN İŞİ DEĞİL’

Dilekçi: Organlarını Cumhurbaşkanı’nın eşi Emine Erdoğan’a bağışladığını ifade etmektedir. 

Gereği düşünüldü: Dilekçe konusu husus Dilekçe Komisyonu’nun yetki ve görev alanına girmediğinden konunun ilgili kurumlara intikal ettirilmesi gerekmekte olup bu aşamada, 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun ile TBMM İçtüzüğü’nün 116’ncı maddesi uyarınca dilekçe hakkında Komisyonumuzca başka bir işlem yapılamayacağına karar verildi.”

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın