SON DAKİKA

VALİLİKTEN SINIR HATTINA ‘UZUN BOYLU BİTKİ’ YASAĞI

Mardin Valiliği tarafından yayımlanan genelgeyle sınıra ‘uzun boylu’ bitkilerin ekilmesi yasaklandı.

Bu haber 02 Temmuz 2019 - 4:20 'de eklendi.

Mardin Valiliği tarafından yayımlanan genelgeyle sınıra ‘uzun boylu’ bitkilerin ekilmesi yasaklandı.Yasağa gerekçe olarak ‘güvenlik’ gösterildi.

BirGün’ün haberine göre, Valilik tarafından yapılan açıklamada mısır, ayçiçeği gibi bitkilerin ve meyve bahçelerinin “sınır hattında ve tüm ilçe karakollarında güvenliği tehlikeye attığı” söylenirken, bu bitkilerin ekimine yasak getirildi.

Yapılan açıklamada “İlimiz tüm İlçe Karakollarının ve ayrıca Hudut Karakollarının sorumluluk alanında yer alan 1. ve 2. derece kara yasak bölge sınırları içerisinde bulunan tarım arazilerinde (Özellikle hudut hattına paralel giden köy yolları ile hudut devriye yolları arasında kalan alanlarda) uzun boylu bitkilerin (Mısır, Ayçiçeği, Meyve Bahçesi vb.) ekiminin yapılmasına 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11nci maddesi gereğince izin verilmeyecektir” denildi.

“HER TÜRLÜ TEDBİR ALINACAKTIR”

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Sınır hattında ve tüm ilçe karakollarında güvenlik açısında risk oluşturan uzun boylu bitki ekiminin yapılmaması konusunda ilgili Kaymakamlıklar, İlçe Karakolları ve Hudut Karakolları ile İlçe Tarım ve Orman  Müdürlükleri her türlü emniyet tedbirleri alınacaktır.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!