SON DAKİKA

Vaka Sayılarının Hızla Arttığı Rusya’nın 13 Kentinden Daha Türkiye’ye Uçuşlar Başlayacak

Rusya’nın 13 kentinden daha Türkiye’ye uçuşların, 12 Temmuz itibarıyla başlatılacağı bildirildi.

Bu haber 06 Temmuz 2021 - 17:38 'de eklendi.
Abone ol

Rusya’nın 13 kentinden daha Türkiye’ye uçuşların, 12 Temmuz itibarıyla başlatılacağı bildirildi. Ülkede geçen hafta koronavirüs kaynaklı ölümler üst üste rekor kırmış ve salgının yayılma hızını düşürmek için yeni önlemler arayışına girilmişti.

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansından (Rosaviatsiya) yapılan açıklamada, “Türkiye’ye tarifeli ve charter uçuşların yapılabileceği Rusya’daki kentlerin sayısı artırıldı. Rus ve Türk hava yolları, 12 Temmuz’dan itibaren Rusya’nın 45 uluslararası havalimanından uçuş yapabilecek.” ifadelerine yer verildi.

Bu uçuşların, Rusya’nın Barnaul, Belgorod, Volgograd, Voronej’ın yanı sıra Kaluga, Krasnodar, Lipetsk, Nalçik, Orenburg, Saratov, Soçi, Tümen, Yujno-Sahalinsk kentlerinden yapılabileceği kaydedilen açıklamada, İzmir’e uçuşların da aynı tarihte başlayacağı belirtildi.

Rusya, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele önlemleri çerçevesinde, 15 Nisan’da aldığı kararla Türkiye ile uçuşları sınırlandırmıştı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Rusya’dan bir heyet, 16 ve 17 Haziran’da Antalya’yı ziyaret ederek, Kovid-19 önlemleri hakkında bilgi almıştı.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, 18 Haziran’da, Türkiye’ye tüm uçuşları 22 Haziran itibarıyla tekrar başlatma kararı aldıklarını duyurmuştu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR