SON DAKİKA

Uyuşturucuyla Mücadele Çağrısı Yapan Muhtar, Uyuşturucu Taciri Çıktı

Samsun’da İkiyüz Evler Mahallesi’nin muhtarı Erdoğan Desteci’nin de bulunduğu otomobilde 33 bin uyuşturucu hap ele geçirildi. Desteci olay sonrası tutuklanırken, 2 yıl önce konuk olduğu bir televizyon programında ”Bir kuşağı daha kaybetmeyelim” diyerek uyuşturucu ile mücadele konusunda çözüm önerileri sunduğu ortaya çıktı.

Bu haber 27 Mart 2022 - 18:54 'de eklendi.
Abone ol

Samsun’un Canik ilçesine bağlı İkiyüz Evler Mahallesi’nin muhtarı Erdoğan Desteci’nin içinde bulunduğu otomobildeki şüpheliler, 24 Mart akşam saatlerinde Amasya’nın Merzifon ilçesinde polisin ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçtı. Otomobili takibe alan ekipler, kısa sürede içinde 4 şüpheliyi yakaladı.

MUHTARIN OTOMOBİLİNDEN UYUŞTURUCU ÇIKTI

Polisin araçtaki aramasında bagajın içinde yeşil reçete ile satılan 33 bin hap ele geçirildi. Gözaltına alınan Erdoğan Desteci, yanındaki M.R., E.Ç. ve A.Ç. işlemlerinin ardından sevk edildikleri hakimlikçe ‘uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan tutuklandı.

”BİR KUŞAĞI DAHA KAYBETMEYELİM” DİYEREK PROJE SUNMUŞ

Tutuklanan Erdoğan Desteci’nin, 2020’de konuk olduğu bir internet televizyon programında, uyuşturucu ile mücadele konusunda çözüm önerilerinde bulunduğu ve mahallede uyguladığı projeleri anlattığı görüntüler ortaya çıktı. Programda Desteci, “Uyuşturucuya bağımlı olan kardeşlerimize, bir bölgemiz 20 yıldır mekan olmuştur. Bir kuşağı kaybettik. Burası, insandan değerli mi? Tek ricam; kentsel dönüşüm yapmayacaksak, burayı bir an önce spor ve peyzaj alanları yapalım. Bir kuşağı daha kaybetmeyelim” ifadelerini kullandı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Öte yandan Erdoğan Desteci’nin yerine kaymakamlık tarafından birinci azanın yeni muhtar olarak görevlendirilmesi bekleniyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!