SON DAKİKA

UMRE DÖNÜŞÜ KARANTİNA KURALLARINA UYMADILAR… KOMŞULARI DÖVÜP İHBAR ETTİ

Türkiye genelinde koronavirüs önlemleri kapsamında umreden dönenler karantinaya alındı. Sağlık bakanlığı defalarca umreden dönenlerin evlerinde kalması ve ziyaretçi kabul etmemeleri yönünde uyarıda bulunmuştu.. Ama bazı umreciler bu uyarıları dikkate almadı ve hem ziyaretçi kabul ettiler hem de sokaklarda gezmeye devam ettiler.

Bu haber 20 Mart 2020 - 14:47 'de eklendi.

Şanlıurfa’da, geçen hafta umreden gelen beş kişinin 14 gün kuralına uymayarak, ziyaretçi kabul ettiği ve dışarı çıktığı, komşuları tarafından anlaşıldı..  Komşuları önce umrecilere laf anlatmaya çalıştı ancak umrecilerin ” bize bir şey olmaz ” lafını duyunca sinirlenen komşuları umrecileri saldırdı. Umrecileri önce döven komşular daha sonra polisi arayarak umreciler ihbar ettiler.

Polis ve sağlık ekipleri, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 284’üncü maddesi uyarınca ismi açıklanmayan beş kişiyi yakaladı. Bu kişiler daha sonra Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hazırlanan karantina odasına alındı. 5 kişinin koronavirüsün kuluçka süresi olan 14 gün boyunca hastanede karantina uygulamasına tabi tutulacağı açıklandı.

Ve İşte Bu Olay Hakkında Sosyal Medyada Yazılanlar:

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!