SON DAKİKA

ÜMİT ÖZDAĞ AÇIKLADI!

Bu haber 18 Temmuz 2017 - 11:18 'de eklendi. Son Güncelleme8 Mayıs 2018 - 09:53
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

MHP’den ihraç edilen isimlerden biri olan ve yeni parti çalışmalarında yer alan Ümit Özdağ, “Merkezde oluşacak yeni partinin genel başkanı sayın Meral Akşener olacaktır” dedi.

MHP’den ayrılan isimlerin hazırlığını yaptığı yeni parti kurma çalışmalarına ilişkin Ümit Özdağ’dan açıklama geldi.

Yeni bir MHP kurmadıklarını vurgulayan Özdağ, “Ülkemin menfaatlerini, içinde bulunduğu durumu ve halkımızın beklentilerini göz önünde tuttum, dolayısıyla Meral Hanım’ın liderliğinde kurulacak yeni partide görev almayı kabul ettim. Erzurum’dan da bugün, bu gerçeği deklare etmek istiyorum: Merkezde oluşacak yeni partinin genel başkanı sayın Meral Akşener olacaktır” ifadelerini kullandı.

Atatürk'ün Katilleri

Yeni partinin adının ne olacağını henüz belirlemediklerini söyleyen Özdağ, “Kurucular kurulumuzu oluşturup, parti tüzüğümüzü hazırladıktan sonra, düğmeye basacağız. En geç kasım ayında, kuruluş dilekçemizi vermiş oluruz. Kolay bir iş yapmıyoruz. Çok sıkıntılı bir süreç bizi bekliyor. Yalnız kimse endişe etmesin. Bizim A planımızın dışında B, C, D planlarımız da var. Çok iyi bir rüzgar yakalamış durumdayız. Daha ortada kurulmuş bir parti olmamasına rağmen, kamuoyu araştırmaları, ikinci parti olduğumuzu gösteriyor” iddiasında bulundu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!