SON DAKİKA

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ’NDE BİR SKANDAL DAHA!

Uludağ Üniversitesi’nde sınavla atanması gereken şube müdürlerinin usulsüz şekilde atandığı ortaya çıktı. Usülsüz şekilde atanan müdürlerden birinin çalışanlara baskı yaptığı ortaya çıktı.

Bu haber 08 Kasım 2018 - 23:36 'de eklendi.

Uludağ Üniversitesi’nde skandalların ardı arkası kesilmiyor. Uludağ Üniversitesi’nde staj yapanlara zulüm ve baskı yapıldığına dair açıklama yapıldı.

İşte o açıklamalar:

Bir kamu kurumunda korkunç olaylar Yetkili yok mu dur diyecek bu zulümlere staj amaçlı Bursa Uludağ Üniversitesi basım evi müdürlüğünde başladığımda inanılmaz durumlara maruz kaldım. Basım evi Müdürü S.Ö. adında bir müdüre hanım daha ilk günden beni orada çalışmakta olan bazı personellerden uzak durmam konusunda uyarmıştı. Onlarla konuşan eski bir çalışanı işten çıkarttık bile dedi konuşursam beni atacak diye düşündüm. Bana öyle şeyler söyledi ki dondum kaldım. Zaman geçtikçe bana söylenenlerin asılsız olduğunu anladım. Ben ne zaman o kişilerle görse odasına çekip azarlamalar imalar yapmaya başladı. Benim yaşadığım durumlarla alakasız olan asılsız ve iftira olarak nitelendirilecek olayların baş rollerinde olan 5 kişi vardı. müdür S.Ö. şef olarak tanıdığım M.Ö. öğretmen olarak basım evinde görev yaptığını söyleyen M.D. şirket personeli olarak tanıdığım N.Ş. E.M. ve çaycı abla adını unuttum şu an. Bu kişilerin ne kadar tehlikeli olabileceklerini asla düşünemezdim ki burası bir kamu kurumu olduğundan akıl bile edemezdim. Özel hayatıma kadar karışmaya başlamıştı. Aileme kadar erkek arkadaşımla olan görüşmelerimi bildiriyordu ki aileler arası zaten nişanlı biriydim. Buradan sonuç alamayınca okul hocama kadar beni asılsız şikayetlerde bulunmuştu. Hocam da müdür makamındaki bu bayandan gelen şikayete inanıp zor bir zaman geçirdim. İzinliyken bile kameraya uzaktan erişip bana seni görüyorum diyerek taciz ediyordu. Bunu bana yapan zavallı oradaki personele neler yapmaz. Düşünsenize bir yere staja kız çocuğunuzu gönderiyorsunuz belden aşağı sohbet ve tehditlerle karşılaşıyorsunuz. İlla bir kulp takıp tehdit stajım zulüm gibi geçti. Bana kötüledikleri insanlar onun hakkında bir kelime dahi kötü konuşmazken onun enerjisi bitmek bilmiyor herkes ile uğraşıyordu. Bu yaşadıklarımdan sonra kötü olanın o olduğunu anladım. O kişilerden uzak durmazsan notunu düşük veririm. Stajın bitmez yarım kalır. Atarım seni buradan gibi tehditler ile de karşılaşınca mecbur boyun eğdim. Kendi tarafında olanlara sorun yoktu ama tarafsız veya onun ile aynı görüşü paylaşmayanlara yapılmadık Mobbing baskı ve zulüm kol geziyordu. Ne kadar şikayet ettim ise de üst makamlara bir sonuç elde edemedim. (Rektöre kadar) En sonunda öyle ya da böyle staj ve okul bitti. İş için belediyeye başvuru yaptım. Bana staj yerimden onay alacaklarını söylediler ve tahmin edin ne oldu. Gelen aramaya verdiği cevap hem namusuma hem gururuma bir sürü laf söyleyip girecek olduğum işime de mal oldu. Gözünüzün içine bakarak yalanlıyor kafasında ki kurduklarını bize mal ediyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!