SON DAKİKA

Ülkü Ocakları Başkanı Afrin şehidinin vasiyeti için Telafer'e gitti

"Şehidimiz Musa Özalkan'ın adı, Telafer'de yaşayacak"

Bu haber 26 Ocak 2018 - 13:54 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin Kuzeybatısında bulunan Afrin'e yönelik başllattığı Zeytin Dalı Harekâtı'nda Kilis'in Gülbaba köyünün güneydoğusunda terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada sonucu şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın vasiyetini yerine getirmek içinIrak'ın Telafer şehrine gitti.

Kılavuz, şehit Özalkan'ın Ankara Sincan’daki baba evine dün (25 Ocak 2018) akşam taziye ziyaretinde bulundu. Kılavuz, baba Selahattin Özalkan ve diğer yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti.

Şehidin babası Selahattin Özalkan ile sohbet eden Kılavuz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatları ile Şehidin vasiyetinin en kısa zamanda yerine getirileceğini belirtti. Kılavuz, başta şehit Musa Özalkan olmak üzere tüm şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Kılavuz, sabah saatlerinde twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Şehidimiz Musa Özalkan kardeşimizin vasiyetini yerine getirmek için bizzat Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in emir ve talimatları doğrultusunda bugün Irak'ta Türkmeneline gidiyoruz. Allah yardımcımız olsun” ifadesini kullandı.

Kılavuz, Bahçeli'nin emriyle Telafer'de

Ülkü Ocakları Genel Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre Kılavuz, şehit Musa Özalkan’ın ailesini ziyaret ettikten sonra Bahçeli’nin talimatı ile Telafer’e doğru yola çıktı.

Kılavuzun Twitter’dan yaptığı açıklamanın tam metni şöyle:

Şehidimiz Musa Özalkan'ın adı, Telafer'de yaşayacak!

"Afrin’e yönelik  'Zeytindalı Harekatı’nda' Türk Milleti kahraman bir evladını, Ülkücü Hareket yiğit bir sevdalısını vatana feda etti. Ülküdaşımız, kahramanımız Musa Özalkan kardeşimiz devletimizin istiklâli, vatanımızın ve milletimizin bekası için Afrin’de şehadet şerbetini içti.

Şehidimizin şehadeti de, yaşantısı da kendisinden sonraki nesillere bir örnek teşkil ederken, yüreklerimizi burkan ama üzerlerdeki ölü toprağını atan, göğsümüzü kabartan bir vasiyeti gündeme geldi. Vasiyetinde şehit olursam Türkmen Bala'ları için anaokulu-kreş veya kültür merkezi yapılsın ismim verilsin diyordu. Ülkücü Milliyetçi Hareket’in Lideri Sayın Devlet Bahçeli Bey, bu vasiyetin yerine getirileceğini milletimizle paylaştı.

Atatürk'ün Katilleri

Bilinmesini isteriz ki, şehit kardeşimizin vasiyetini yerine getirmek için bizzat Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in emir ve talimatları doğrultusunda bugün Türkmenelindeyiz. Türkmen şehri Telafer’de gerekli çalışmaları yaparak yerel yöneticiler ile görüşüp, en kısa zamanda Şehit Musa Özalkan’ın vasiyetindeki gibi Türkmen Bala'ları için anaokulu-kreş veya kültür yuvası inşa edecek ve şehit kardeşimizin adını ölümsüzleştireceğiz. Şehidimizin ismiyle kurulacak olan bu eğitim öğretim yuvasında, binlerce Türkmen genci eğitim alacak ve gerektiğinde Musa Ağabeyleri gibi canlarını bu vatana feda edecek bir bilinç ile yetişecekler.

Bu duygu ve düşüncelerle en derin saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Telafer’de ki eğitim yuvasının kurulmasını vasiyet ederek, şehadetiyle dahi sessiz yığınlara ders veren kahraman şehidimiz Musa Özalkan kardeşimize tekrar Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Şehidimizin emanetini sahiplenerek, manevi anlamı önemi çok büyük bu kutlu vazife ile bizleri onurlandıran Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’e bir kez daha teşekkürlerimi arz ediyorum. Türk Milleti var oldukça, Ülkücü Hareket şehidimizin adını Telafer’de ve gönüllerde ebedi kılacaktır! Cenab-ı Allah kahraman Mehmetçiklerimizi mansur ve muzaffer eylesin.

'Ne Mutlu Türk’üm Diyene!'

Olcay Kılavuz
Ülkü Ocakları Genel Başkanı
26 Ocak 2018"

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!