SON DAKİKA

Ülker: Koç bile sordu, kovsalar gitmem

Toplam 6.5 milyar dolar büyüklükteki 400 farklı krediyi tek bir krediye indirgemek ve vadesini uzatmak için bankalarla anlaşma masasında olduğunu açıklayan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, ”Varlıklarım borcun tamamını kapatır. Üstüne de bana 15 milyar lira kalır” dedi. Rahmi Koç’un bile kendisine, “Artık Londra’da mı yaşıyorsunuz?” diye sorduğunu da söyleyen Ülker, ”Ben Türkiye’deyim, bir yere gittiğim yok, Kovsalar gitmem…” diye konuştu.

Bu haber 25 Nisan 2018 - 14:10 'de eklendi.
Abone ol

Ülker: Koç bile sordu, kovsalar gitmem 25.04.2018 13:31:57

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Hürriyet gazetesinde yer alan açıklamalarında Yıldız Holding şirketlerinin vadesi altı ay ile bir yıl arasında değişen yaklaşık 400 farklı kredisi bulunduğunu ve bunların vadesini uzatmak istediğini söyledi.

”VADEYİ UZATMAMIZ GEREKİYOR”

Ülker, “6.5 milyar dolarlık 400 ayrı kredi bizim için indefinite (belirsiz) bir durum yaratıyor. Tamam ülkemizde kredi sistemi böyle çalışıyor ama bu da uzun vadeli önümüzü görmemizi zorlaştırıyor. Kredilerin vadesini uzatmamız gerekiyor” dedi.

8 YIL OLARAK BELİRLENDİ

Ülker’in verdiği bilgiye göre 15 bankanın katıldığı kredinin dört yılı sadece faiz ödemeli olmak üzere sekiz yıl olarak belirlendi.

YAPILANDIRMA BİTTİ

Dünya gazetesindeki açıklamasında Ülker, kredi yapılandırmalarının hepsi bitti mi sorusuna, “Bitti… Her birinin yönetim kurulları var, tabii. Ama anlaşmayı tekemmül ettirdik. İşlemleri yapılacak” diye konuştu.

”VARLIKLARIM BORCUN TAMAMINI KAPATIR, 15 MİLYAR DA BANA KALIR”

Bankalar arasındaki müzakerenin ayrıntılarını aktaran Ülker varlıklarının yeni alınan krediyi geri ödemeye yeterli olduğunu ifade etti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Ülker, açıklamalarında, “55’i Türkiye’de 80 tane fabrikam var. Varlıklarım 6.5 milyar dolarlık borcun tamamını kapatır. Üstüne de bana 15 milyar lira kalır. Önemli olan sistemi sağlıklı çalıştırmak. Bankaların önceliği işi canlı tutmak olmalı” dedi.

”KOVSALAR GİTMEM”

Ülker, varlıklarının önemli bölümünü yurt dışına taşığı yolundaki izlenimlere ise şu cevabı verdi:

Varlıklarımın 4’te biri, yani yüzde 25’i yurt dışında… 80 fabrikam var… 55’i Türkiye’de… Toplam 60 bin personelimizin 40 bini Türkiye’deki şirket ve tesislerimizde çalışıyor. Ülkemde her yıl 4-5 bin yeni istihdam yaratıyorum. United Biscuits, Godiva ve Ülker’i sinerji için İngiltere merkezli Pladis çatısı altında topladıklarını anımsatıp, bu durumun yanlış anlaşıldığını söyledi:

Rahmi Koç bile bana, “Artık Londra’da mı yaşıyorsunuz Murat Bey?” diye sordu. Kendisine, “Ben Türkiye’deyim, bir yere gittiğim yok” cevabı verdim. Bunu anlattıktan sonra ekledi: Kovsalar gitmem…

  Parlamentohaber.com | Korku yok!

  PİYASALARDA SON DURUM

  • DOLAR
   -
   -
   -
  • EURO
   -
   -
   -
  • ALTIN
   -
   -
   -
  • BIST 100
   -
   -
   -

  EN ÇOK KAZANANLAR

   EN ÇOK KAYBEDENLER

    EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

     BUGÜN 1000TL NE OLDU?

     • -

      BORSA

     • -

      DOLAR

     • -

      EURO

     • -

      ALTIN

     Parlamento Haber | Korku yok!