SON DAKİKA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda 3 Bakan Yardımcısı Çift Maaşlı Çıktı

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, kar yağışının birçok ilde yolları kapattığı sırada dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Yavuzyılmaz, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda 3 bakan yardımcısı ile Karayolları Genel Müdürünün çift maaş aldıklarını yazdı.

Bu haber 25 Ocak 2022 - 16:08 'de eklendi.
Abone ol

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, çift maaş alan AKP’li bürokratları açıklamaya devam ediyor. Yavuzyılmaz, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda çift maaş alan isimleri açıkladı.

Yavuzyılmaz, Bakan Adil Karaismailoğlu’nun yardımcıları Selim Dursun, Ömer Fatih Sayan, Enver İskurt ile Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu’nun Türk Telekom yönetim kurulunda görev yaptıklarını ve çift maaş aldıklarını ileri sürdü.

“KAPALI YOL” TEPKİSİ

Yavuzyılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yolların kardan kapalı olmasına tepki göstererek, şu ifadeleri kullandı:

“Kar yağışının ardından şehirlerarası yollarda araçlar mahsur, vatandaşlar perişan. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları ise yarı zamanlı çalışıyor. Çünkü üç bakan yardımcısının üçü de, aynı zamanda özel bir şirkette, Türk Telekom A.Ş’de yönetim kurulu üyesi.

AK Partili bakan yardımcılarının görevlerini tam zamanlı yapmaları beklenirken, birçoğu çoklu maaş almak için devletin hisse payının bulunduğu özel şirketlerin yönetim kurullarına giriyor. Hatta bu özel şirketlerin yönetim kurulu başkanı oluyor. Türk Telekom’da olduğu gibi.”

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRÜ

Karayolları Genel Müdürü Uraloğlu’nu da eleştiren Yavuzyılmaz, “Yollar kara, kışa, yağmura teslim. 7/24 bu konuda tedbir alması gereken Karayolları Genel Müdürü ise çok meşgul. Çünkü o, aynı zamanda özel bir şirketin de yönetim kurulu başkanı. TT Mobil A.Ş.’nin” dedi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!