SON DAKİKA

UEFA Avrupa Lig'inde temsilcilerimizin rakipleri belli oldu

UEFA Avrupa Ligi’nde temsilcimiz Medipol Başakşehir ve Atiker Konyaspor’un rakipleri belli oldu

Bu haber 25 Ağustos 2017 - 21:44 'de eklendi.
Abone ol

UEFA Avrupa Ligi’nde temsilcimiz Medipol Başakşehir ve Atiker Konyaspor’un rakipleri belli oldu

UEFA Avrupa Ligi grup aşamasında mücadele eden Medipol Başakşehir ve Atiker Konyaspor’un rakipleri belli oldu.

Avrupa futbolunun en önemli ikinci organizasyonunda grup aşamasının kura çekimi, Monaco’daki Grimaldi Forum’da gerçekleştirildi.

C Grubu’nda yer alan Medipol Başakşehir, Portekiz’den Braga, Bulgaristan’dan Ludogorets ve Almanya’dan Hoffenheim takımlarıyla eşleşti.

Atiker Konyaspor ise Avusturya’dan Salzburg, Fransa’dan Olympique Marsilya ve Portekiz’den Vitoria takımları ile I Grubu’nda yer aldı.

Avrupa Ligi’nin grup aşamasında ilk maçlar 14 Eylül’de, son karşılaşmalar ise 7 Aralık’ta oynanacak.

Diğer Gruplar

14-28 Eylül, 19 Ekim, 2-23 Kasım ve 7 Aralık tarihlerinde yapılacak grup karşılaşmalarında ilk 2 sırayı alan takımlar, adlarını son 32 turuna yazdıracak. Ekipler, son 32 turundan itibaren iki maçlı eleme usulüyle oynanacak eşleşmelerden galip çıkarak finale yükselmeye çalışacak.

UEFA Avrupa Ligi finali, 16 Mayıs’ta Fransa’nın Lyon şehrindeki Lyon Stadı’nda oynanacak.

Kura sonucu belirlenen 12 grup şöyle:

A Grubu: Villarreal (İspanya), Maccabi Tel Aviv (İsrail), Astana (Kazakistan), Slavia Prag (Çekya)

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

B Grubu: Dinamo Kiev (Ukrayna), Young Boys (İsviçre), Partizan (Sırbistan), Skenderbeu (Arnavutluk)

D Grubu: Milan (İtalya), Austria Wien (Avusturya), Rijeka (Hırvatistan), AEK (Yunanistan)

E Grubu: Olympique Lyon (Fransa), Everton (İngiltere), Atalanta (İtalya), Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi)

F Grubu: Kopenhag (Danimarka), Lokomotiv Moskova (Rusya), Sheriff (Moldova), Zlin (Çekya)

G Grubu: Viktoria Plzen (Çekya), FCSB (Romanya), Hapoel Beer Sheva (İsrail), Lugano (İsviçre)

H Grubu: Arsenal (İngiltere), BATE (Belarus), Köln (Almanya), Kızılyıldız (Sırbistan)

J Grubu: Athletic Bilbao (İspanya), Hertha Berlin (Almanya), Zorya (Ukrayna), Östersunds (İsveç)

K Grubu: Lazio (İtalya), Nice (Fransa), Zulte Waregem (Belçika), Vitesse (Hollanda)

L Grubu: Zenit (Rusya), Real Sociedad (İspanya), Rosenborg (Norveç), Vardar (Makedonya)

Muhabir: Doga Kirmizioglu,Hilmi Sever

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!