Privacy Policy Page
SON DAKİKA

ÜÇÜNCÜ PARTİ S-400’LER NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK?

Rusya Milli Savunma Şirketi ROSOBORONEXPORT Müdürü Aleksandır Miheyev, Türkiye’ye yapılacak olan üçüncü parti S-400 teslimatlarının, 2020’nin ilk yarısında gerçekleştirileceği açıkladı.

Bu haber 26 Kasım 2019 - 20:49 'de eklendi.

Rusya Milli Savunma Şirketi ROSOBORONEXPORT Müdürü Aleksandır Miheyev, üçüncü S-400 teslimatlarının, 2020 yılının ilk yarısında gerçekleştirileceğini duyurdu.

‘HER ŞEY PLANLADIĞIMIZ GİBİ GİDİYOR’

Miheyev basına yaptığı açıklamada, “Türkiye ve Hindistan ile yapılan S-400 anlaşmalarında şu an her şey planlandığı gibi gidiyor. 5 hava savunma bölüğünden oluşan S-400 siparişini 2025’in ilk yarısında Hindistan’a teslim edeceğiz. Türkiye’deki partnerlerimize ise S-400 çalışmamızın üçüncü teslimatına ilişkin değerlendirmelerimizi sunduk ve 2020’nin başlarında kendilerine teslim edeceğiz. Finansal konular çoktan halledildi ve Türkiye, tarafımıza tüm ödemeyi yaptı. 2019’un sonuna doğru Türk partnerlerimize Gatçin’de askeri eğitim vereceğiz. 2020’de anlaşmaların geri kalanını imzalayıp savunma sistemlerini kendilerine teslim etmeyi planlıyoruz. Ama şunu belirtmeliyim ki bizim Türkiye ile ortaklığımız sadece S-400 ile sınırlı değil. Önümüzde çok büyük planlar var” diye konuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!